Lenže tento dojímavý príbeh s happy-endom mu narobil viac starostí ako radosti. On i jeho rodina sa totiž obávajú pomsty Talibanu. Radikálna nábožensko-politická skupina obvinila chlapca, že miesto toho, aby v škole študoval Korán, tak sa po ihrisku naháňal za loptou. Preto rodina zo strachu o život chlapčeka utiekla z domu, keďže Talibanci nedokážu pochopiť, že chlapček miluje futbal.

Rodina v noci utiekla do Kábulu a sú z nich bezdomovci. „Chýba mi domov v Jaghori, nemám tu loptu a nemôžem ani chodiť von. Loptu a dres som musel nechať doma, keďže sme utiekli v noci a mama povedala, že nemám nič brať,“ prehovoril Murtaza v minulosti pre miestne médiá.

Aj jeho starší brat Humayoon priznáva, že stretnutie s Lionelom Messim v Katare v roku 2016 mu prinieslo viac problémov ako radosti. Z obavy o jeho bezpečnosť ho nepúšťali do školy. „Žijeme v strachu, lebo ľudia si mysli, že nám Messi posiela veľké peniaze. Doma sme ho zavreli pre to, lebo sme mali strach z jeho unesenia. Nechodí ani do školy.“

Rodina Ahmadiovcov tajne dúfala, že im Messi zabezpečí azyl v Španielsku, ako to urobil Cristiano Ronalda pre rodinu jedného chlapca zo Sýrie. Nič také sa nestalo. Rodina dokonca opustila ja Kábul a usadila sa v provincii Ghanzí. "Sú tu časté výbuchy. Nemám kamarátov, s ktorými by som sa hral, ale Mesisho dres by som si rád obliekol," vyhlásil Murtaza Ahmadi, ktorý už originál dresu od Messiho nemá. Jeho otec ho stretil, keď utekali z domu.

Ako žije chlapec, s pozrite TU!