Prvá kontroverzná situácia sa udiala v 18. minúte duelu. O loptu v rohu ihriska pri autovej čiare bojovali Slovanista Kankava a hosťujúci Stage. Napriek tomu, že lopta nebola celým objemom za postrannou čiarou, čo neskôr ukázali aj opakované zábery, rozhodca zdvihol zástavku a nariadil rohový kop. Kodaň sa z neho zásluhou Oldera Winda ujala vedenia 1:0. Už o tri minúty však rozjasal 10-tisíc fanúšikov na Tehelnom poli domáci Ezekiel Henty, ktorý vyrovnal na 1:1.

Tri minúty pred polčasovou prestávkou poslal hostí opäť do vedenia Jens Stage. Aj táto situácia bola sporná. Hráči Slovana sa totiž dožadovali postavenia mimo hru, v ktorom mal byť v momente prihrávky útočník Kodane. Zástavka rozhodcu však ostala dole a na bezmocného brankára Chovana sa rútili dvaja hráči dánskeho klubu. Akoby toho nebolo málo, v 66. minúte nariadil hlavný arbiter Michael Fabbri pokutový kop.

TU SI POZRITE KONTROVERZNÉ SITUÁCIE ZO ZÁPASU SLOVANA PROTI KODANI

Faulovať mal v šestnástke krídelník domácich Jaromír Zmrhal. Z opakovaných záberov nebolo jednoznačne jasné, že sa skutočne jednalo o nedovolený zákrok. Nepomohli ani mohutné protesty Slovanistov. Po zápase neskrýval hnev aj tréner Slovana. „Videl som na videu, že roh a ani penalta neboli. Nemôžem sa vyjadriť k rozhodcom, klub alebo aj ja by sme dostali pokutu,” hromžil Vladimír Weiss starší.

Ten však skritizoval najmä fakt, že v zápase skupinovej fázy Konferenčnej lige nebol prítomný VAR systém, ktorý je práve na posudzovanie takýchto sporných herných situácií.  „Snáď sa môžem vyjadriť k tomu, že nerozumiem, prečo na takýchto zápasoch nie je VAR. Načo je potom? Je v slovenskej lige, hocikde, ale nie v Konferenčnej lige. Keby bol k dispozícii, niektoré situácie by posúdil možno inak,” povedal svojrázne.

Lodivod “belasých” sa napriek tomu nechce vyhovárať na rozhodnutia arbitrov. Po zápase avizoval, že jeho zverencov čaká ešte veľa práce. „Nemôžeme sa však sťažovať na rozhodcov alebo niečo iné. Musíme ešte veľa pracovať a učiť sa, aby sme sa dostali na úroveň Kodane. Nesmieme sa dopúšťať polochýb, ktoré nás stoja výsledok a rozhodujú veľké zápasy. Dostaneme gól aj z helikoptéry, jednoducho z ničoho. Ešte sme nedorástli,” dodal Vladimír Weiss starší.

Rozhodcovia to nezvládli

Zápas Slovana s Kodaňou viedli talianski rozhodcovia, hlavným bol Michael Fabbri. Oslovili sme slovenského arbitra Vladimíra Vnuka, aby nám poskytol jeho pohľad na výkon rozhodov v zápase Slovana. “Od úvodu sa mi nepáčil štýl jeho rozhodovania. Božikovovi udelil hneď v 5. minúte zbytočnú žltú kartu. Čo sa týka gólových situácií. Myslím si, že pred prvým gólom spravil asistent rozhodcu veľkú chybu. Roh sa nemal kopať. Bol blízko a mal to vidieť. Čo sa týka druhého gólu, myslím si, že to bolo v poriadku a nebol offside. Penaltový zákrok nebol podľa opakovaných záberov jednoznačný, pretože to nebolo dobre vidieť. Rozhodca však stál v dobrej pozícii a okamžite pískal. Každopádne si myslím, že v zápase chýbal VAR. UEFA sa rozhodla, že v skupine Konferenčnej ligy nebude a to je škoda. Je to z viacerých dôvodov. Financie, technika, počet VAR rozhodcov. VAR by mal byť až od semifinále."