TAKÉTOMILIÓNOVÉ  BOHATSVO ZA SEBOU ZANECHAL BOŽSKÝ DIEGO MARADONA 

Maradonov majetok si bude deliť jeho 5 priznaných detí, ktoré podľa oficiálnych záznamov splodil a bývalá manželka. Dcéry Dalmu a Gianninu má so svojou životnou láskou Claudiou Villafaneovou, s ktorou sa spoznal v jeho 19-tich rokoch. Za manželku si ju zobral v roku 1989. Napokon sa rozviedli v roku 2004. Dva roky pred prvou manželskou dcérou Dalmou sa však narodil jeho prvý ľavoboček Diego junior. Futbalová ikona ho splodila s Cristianou Sinagrovou.

Dlhé roky sa odmietal k nemu priznať. Diego ho za svojho prvorodeného syna priznal na verejnosti iba pred štyrmi rokmi, keď mal jeho potomok 3O rokov. Výsledkom krátkeho romániku s pracovníčkou nočného klubu Valériou Sabalainovou bola dcéra Jana, ku ktorej sa tiež roky nechcel priznať. Posledný Maradonov potomok uzrel svetlo sveta pred siedmimi rokmi. Futbalový Boh splodil Diega Fernanda s Veronikou Ojedaovou . Opustil ju však vo štvrtom mesiaci tehotenstva kvôli novej známosti.

Práve tieto ratolesti si majú rozdeliť obrovský majetok, ktorý nahromadil počas svojho turbulentného života jeden z najväčších futbalových velikánov vôbec. Aj keď neexistujú oficiálne údaje o Maradonovom majetku, špecializovaný portál Celebrity Net Worth uvádza, že počas celej svojej kariéry idol zarobil približne 500 miliónov eur na futbalových a mimofutbalových aktivitách.

Diego za sebou zanechal 5 luxusných domov a apartmánov v rodnej Argentíne, Havane a Kube. Maradona počas života rád kupoval aj drahé autá. Pred smrťou mal vo vlastníctve štyri autá v Argentíne a ďalšie dve nadupané v Dubaji. Rolls Royce za 3OO-tisíc a BMW i8 za 145-tisíc eur. Najväčšou vychytávkou je obojživelný tank na kolesách, ktorý dostal ako dar od bieloruského klubu Dynama Brest, kde sa stal čestným prezidentom. Hunt Overcomer má kapacitu pre sedem ľudí a môže plávať na vode. Jeho potomkovia dostanú do dedičstva taktiež diamantový prsteň vo hodnote 300 000 eur, ktorý dostal argentínsky velikán tiež od predstaviteľov Dynama Brest.

Dedičské konanie nebude pre jeho potomkov a bývalú manželku vôbec jednoduché a súdy budú mať čo robiť, aby ich rozdelili spravodlivo. Podľa argentínskych zákonov budú jeho deti dediť dve tretiny z celkového majetku a zvyšok by malo ísť bývalej manželke.

TAKÉTOMILIÓNOVÉ  BOHATSVO ZA SEBOU ZANECHAL BOŽSKÝ DIEGO MARADONA