Podľa prvotných informácií chlapček pri hre spadol do bazéna. Napriek okamžite poskytnutej prvej pomoci otca, ktorý za synom skočil do bazéna a neskôr snahe záchranárov sa nepodarilo dieťa oživiť. Čontofalského následne čakalaaj veľmi ťažká úloha, oznámiť smutnú správu svojej mame Júlii (67) ktorá žije v Košiciach. Otáľal s tým, nevolal hneď v daný deň keď sa to stalo, ale až oveľa neskôr.

Bývalý reprezentant Čontofalský sa po obrovskej tragédii zosypal: Šokujúce správanie po smrti jediného syna (†3)

„Kamil mi telefonoval. Z jeho hlasu som vycítila, že je veľmi smutný. Opýtala som sa ho čo sa deje? Po krátkej pauze povedal, že Kamilko je už v nebíčku! Nič som nechápala,“ hovorí užialená pani Čontofalská. „Nesúvisle mi vyrozprával, že vnúčik spadol do bazéna a utopil sa. Spomenul aj termín pohrebu,“ rozpráva smutne. „Povedala som, že už nič nechcem vedieť a nikam nepôjdem, lebo mi pukne srdce od žiaľu. Stále mi bude znieť v ušiach jeho hrozná veta. Mamička ON je už tam hore - v nebi!“

Júlii pomáha vyrovnať sa s obrovským smútkom viera. „Nebyť jej, neviem ako by som zvládla toľký zármutok. Nemôžem uveriť, že moje zlatíčko nežije. Je to obrovská strata, prísť o také šikovné a múdre dieťa,“ rozpráva Košičanka zadúšajúc sa od plaču.

Svadba Kamila s Klárou.
Svadba Kamila s Klárou.
Zdroj: Archív

FOTO Utajovaný pohreb synčeka (†3) brankára Čontofalského: Pozrite, čo sa dialo na cintoríne?

Napriek tomu, že syn nepovedal matke presne okolnosti tragédie, Júlia je presvedčená, že sa to stalo nešťastnou náhodou pri bicyklovaní. „Jazdil okolo a spadol. Udrel si hlavičku a potom sa zosunul do bazéna. Keby bol pri vedomí začal by plávať. Veď „Keysik“ (skomolenina mena Casey, keďže chlapček sa narodil v USA) si potykal s vodou ešte v útlom veku. Kamil chcel aby sa naučil plávať čím skôr. Je preto paradoxné, že sa utopil. Trápi ma aj to, že moje tri vnučky videli umierať svojho bračeka. Bude to pre ne celoživotná trauma,“ trápi sa.

Ľutuje, že kvôli veľkej vzdialenosti sa nestretávali častejšie. „Naposledy som „Keysika“ videla pred dvomi rokmi, 15. augusta, keď sme ho krstili. Bolo to tri dni pred jeho narodeninami. Odvtedy som s Kamilom, vnúčikom a vnučkami komunikovala iba cez telefón,“ spomína nešťastná žena. Stále bude počuť jeho zvonivý hlások ako na ňu volal: „Ahoj, babko, som tu s holkama!“ Myslel tým svoje tri nevlastné sestry. „Hovoril občas skomolene, keďže rok chodil do anglickej škôlky a doma rozprával s otcom po slovensky a mamou Klárou po česky,“ vysvetľuje Júlia.

Manželka Klára s Kamilkom, ktorý tragicky zahynul.
Manželka Klára s Kamilkom, ktorý tragicky zahynul.
Zdroj: Archív

Tragédia slovenského brankára Čontofalského: Zomrel mu jediný syn (†3)

Verí, že syna s nevestou strata ich synčeka stmelí a nie rozdelí. „Nechcem, aby Kamil padol na dno. Musí sa držať, veď je športovec a nikdy sme to my dvaja nemali v živote ľahké. Veď od útleho veku vyrastal bez otca. Vychovávala som ho sama. Budem sa za neho a jeho ženu modliť a nebohý vnúčik nám všetkým bude zhora pomáhať. Kamil a Klára sú ešte mladí, nádejam sa, že ešte sa im narodí dieťa a keby sa to nepodarilo, budem ich podporovať aby si adoptovali chlapčeka ktorý prišiel o rodičov a oni ho nahradia,“ načrtne budúce možné alternatívy. Vie, že začať odznova nebude vôbec jednoduché. „Pre Kamila to bude neskutočne ťažké. Malému sa venoval ako obetavá „chůva“. Syn mi stále posielal fotografie chlapčeka ako lyžuje, korčuľuje alebo sa potápa."

Pani Čontofalská je v obavách z toho, ako prežije dnešný pohreb. „Neviem ako zvládnem pohľad na moje milované zlatíčko v bielej truhličke,“ narieka Júlia. „Budú tam aj moje tri vnučky so svojou mamou. Vladimíra sa rozhodla prísť a podporiť Kamila a Kláru v ich ťažkej chvíli, keďže ich vzťahy sú veľmi dobré, čomu sa teším,“ hovorí utrápene.

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Bývalka Ronalda na červenom koberci provokovala vyholeným rozkrokom: Irina, preboha, veď ti vidno až do žalúdka!

FOTO Najsexi polovičky hokejistov na šampionáte: Slovenky dávajú všetkým na frak!

FOTO Známe moderátorky sa hanbia pred svetom: Ich nahé telá nemal nikto nikdy vidieť!