Ako malé deti sa vám podarilo vyparatiť aj nejaké prúsery?
 
Ján - Mali sme staršieho brata. Ten, keď sa do nás zamiešal, tak už bolo zle. Chcel s nami narobiť poriadky, ale odrazu sme boli proti nemu a nemal šancu (smiech). Koľkokrát sme sa s Jožom medzi sebou aj pobili. Myslím si ale, že to je pri deťoch úplne normálne.
 
Jozef – Pravdaže, sem tam sme sa aj medzi sebou pobili. Musím ale povedať, že vždy len my dvaja. Nesmel do toho nikto zasiahnuť. Starší brat Miro keď nás išiel rozdeliť, tak hneď sa to zvrtlo a už sme boli obidvaja na ňom.Neboli zlé deti, alebo nejakí bitkári, ale vedeli sme si zastať jeden druhého ak bolo treba. Takisto staršieho brata sme si vedeli zastať.
 
Aký máte momentálne vzťah, stretávate sa?
 
Ján - Od skončenia kariéry sme si vytvorili takú milú tradíciu. Pravidelne sa stretávame raz do týždňa. Trvá to už takmer 40 rokov. Väčšinou si ideme sadnúť na 1-2 malé pivečká.
 
Kto bol pre vás počas kariéry najväčšou oporou v súkromí?
 
Ján - Manželke budem vďačný do konca života, že som mohol hrať futbal, pretože sa stále starala o deti popri tom, ako chodila do roboty. Vyslovene mi pomáhala a veľa vecí, ktoré by som ja kvôli futbalu nestíhal robiť urobila za mňa. Dá sa povedať, že naše deti ona vychovala, pretože ich aj do jasiel, škôlky a školy vodila ona. Žijeme spolu už 54 rokov a za nič na svete by som ju nevymenil.
 
Jozef – Samozrejme boli otec s mamou a potom starší brat Miro. Ten nás, keď sme boli s bratom malí pravidelne odprevádzal na tréningy a z tréningov. Vozil nás oboch na bicykli, čo je doteraz také úsmevné pre mňa. Bol takou predĺženou rukou rodičov. Mali sme skvelý vzťah a vždy nám veľmi pomáhal.

Úspechy bratov Čapkovičovcov

Ján

1x víťaz PVP 1969
3x majster Česko-Slovenska
3x víťaz Česko-slovenského pohára
20 štartov v Národnom tíme a 6 gólov
287 zápasov za Slovan Bratislava a 100 gólov
Člen Klubu ligových kanonierov

Jozef

1x majster Európy 1976
3x majster Česko-Slovenska
2x víťaz Česko-slovenského pohára
3x víťaz Slovenského pohára
16 štartov v národnom tíme a 0 gólov
268 zápasov za Slovan Bratislava a 23 gólov
Člen Siene slávy slovenského futbalu