Pred pár mesiacmi odborníci na základe rôznych testov odhalili, že má telo ako 20-ročný chlapec. Jedni ho chvália za vyrysované svaly či gólové výkony, druhí zas tvrdia, že to už hraničí s obsedantným egocentrizmom, čo dal úplne najavo posúvaním fľašiek koly.

„Otec nám nedovolí jesť čokoládu. Hovorí, že máme ovocie,“ priznalo jedno z jeho detí vo videu na Youtube. Ronaldo už od čias, ako prestúpil v roku 2009 do Realu Madrid, na plný úväzok zamestnáva výživového poradcu, ktorý mu robí na kalóriu presný jedálniček so šiestimi jedlami denne. Cristiano jedáva každé tri až štyri hodiny. Najradšej má ovocie i zeleninu a vyhýba sa cukru. Miluje ryby, v reštauráciách si objednáva steak so zeleninou a nikdy neje zmrazené výrobky. Na raňajky si zvyčajne dá syr, šunku, nizkotučný jogurt a veľa ovocia. „Jedzte pravidelne, ak vrcholovo športujete. Potrebujete dostatok energie, aby ste rozhýbali svoje telo a dôležité je piť veľa vody. Ja sa vyhýbam alkoholu, sýteným a sladeným nápojom,“ priznal Ronaldo.

Samozrejme, že ak nemáte vrodenú predispozíciu, ako má on, tak jeho level dosiahnete len ťažko. Avšak aj na takúto úroveň potrebujete tvrdú prácu a odriekanie. Avšak aj Portugalčan dokáže zhrešiť. „Jem a pijem niekedy nie úplne správne. Dám si občas pohár vína, každú nedeľu jeme hamburgery a pijeme kokakolu. Človek to musí vedieť vyvážiť,“ priznal Ronaldo magazínu The Times.

„Rovnako ako fyzická sila je potrebná aj tá psychická. Musíte sa naučiť ovládať svoju myseľ. Kľúčová je disciplína a každodenná rutina. Nesmierne dôležitý je spánok. Chodím skoro spať a aj skoro vstávam,“ poradil budúcim hviezdam CR7.

Podľa Ronalda je dôležité, aby ste si našli spoločného partnera, ktorý vás na tejto náročnej ceste potiahne. On si ho urobil z vlastného syna. Svet obleteli už niekoľkokrát  zábery, ako Cristiano junior robí „brušáky“ alebo si pýta od otca pohár mlieka. „Pracovať vo dvojici je dobrá cesta, ako do tréningu pridať trochu súťaživosti a pomôcť si k ďalšiemu zlepšeniu,“ vyhlásil Ronaldo. Aj vďaka tomuto prísnemu režimu je rodák z Madeiry len dva góly za historicky najlepším reprezentačným strelcom Alím Dájim (109 gólov).