Turnaj, aký tu nikdy predtým nebol

Bežne sme boli zvyknutí, že usporiadateľom turnaja býva jedna alebo maximálne dve krajiny. EURO 2020 sa však premiérovo odohrá až v jedenástich európskych mestách, pričom semifinálové duely a finále sa uskutočnia na štadióne Wembley v Londýne. Slovensko malo pôvodne hrať v španielskom Bilbau a írskom Dubline. Tieto dejiská však nevedeli zaručiť, že na tribúnach budú aj diváci. Preto ich nahradili Petrohrad a Sevilla, kde Slováci nastúpia proti Španielsku, Poľsku a Švédsku.

Tieto dátumy si určite poznačte

Ako prvý čaká slovenskú reprezentáciu súboj proti momentálne najlepšiemu útočníkovi na svete. Robert Lewandovski bude 14. júna hlavným tromfom Poľska nielen v tomto zápase, ale aj na celom turnaji. O štyri dni neskôr hráme so Švédmi, ktorí pôjdu na šampionát definitívne bez zraneného Zlatana Ibrahimoviča. Posledný zápas E skupiny odohráme 23. júna so Španielmi. Tí sú aj bez nenominovaného Sergia Ramosa nielen favoritom na postup z prvého miesta, ale s kurzom 8 aj kandidátom na celkové víťazstvo. Mimochodom, kurz vo Fortune na postup Slovákov z druhého miesta je 7 a z tretej pozície 3,8.

Slovensko myslí na osemfinále

Cieľom Slovenska bude určite postúpiť aspoň do osemfinále. Myslíte si, že sa nám to podarí? Stavte si vo Fortune s kurzom 2,5. Na šampionáte je však možné všetko a partia okolo Mareka Hamšíka sa môže napríklad dostať až do elitnej osmičky s atraktívnym kurzom 10. Tréner Štefan Tarkovič síce s mužstvom nezačal kvalifikáciu na MS ideálne, ale EURO môže napísať nový úspešný príbeh. Veď aj na poslednom turnaji v roku 2016 sme zdolali Rusko, remizovali s Anglickom a stroskotali až v osemfinále na Nemecku.

Najväčším favoritom je Belgicko a Anglicko

Kto ovládne EURO 2020? Fortuna považuje za najväčšieho favorita Belgicko a Anglicko, a to zhodne s kurzom 6,5. Najmä Belgičania majú najlepšiu generáciu hráčov vo svojej histórii – Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Thibaut Courtois či Eden Hazard. Na MS 2018 získali bronz, ale v bitke o prvenstvo budú čeliť ďalším silným konkurentom. Angličania taktiež čakajú na triumf na európskom šampionáte. Zatiaľ sa ešte ani raz nedostali do finále. Útok na zlato sa očakáva aj od Francúzska (kurz 6,6), Nemecka (kurz 9) či Talianska (kurz 13).

Čaká nás ďalší triumf outsidera?

Majstrovstvá Európy už dvakrát vyhrali absolútne prekvapujúco tímy, od ktorých to nikto nečakal. V roku 1992 to boli Dáni a v roku 2004 Grécko. Medzi top favoritov však nepatrili na poslednom šampionáte ani Portugalci s Cristianom Ronaldom, napriek tomu dokázali dokráčať až na vrchol. Kurz na ich obhajobu je 9. Medzi prekvapenia turnaja môže patriť napríklad Holandsko s kurzom 12 alebo vicemajster sveta Chorvátsko s kurzom 33. Prípadne sa dočkáme senzácie a turnaj ovládnu Švajčiari, Turecko či opäť raz Dáni?

Vo Fortune môžete vyhrať rozprávkových milión eur

Ukážte svoje futbalové znalosti a uhádnite, ako dopadne futbalové EURO. Vo Fortune môžete získať najväčšiu výhru v histórii jej súťaží – až 1 000 000 eur!Stačí byť iba klientom Fortuny a na stránke Fortuny úplne zadarmo vyplniť turnajového pavúka, a to správne poradie reprezentácií v základných skupinách, postupujúcich do osemfinále, štvrťfinále a presné výsledky zápasov o medaily. Potom už len musíte počkať, ako sa celý šampionát vyvinie. Zaujímavými cenami budú odmenení aj stávkari, ktorí uhádnu „iba“ správne poradie v skupinách, vyraďovačky alebo účastníkov zápasov o medaily.

                        CHCEM VYPLNIŤ PAVÚKA K EURO 2021