Česi majú 6 bodov, o jeden viac ako tretie Kosovo, ktoré zvíťazilo v Bulharsku 3:2. V ich tábore zavládla veľká spokojnosť, kouč Šilhavý ale krotí eufóriu. "V zápase s Bulharskom sme šance zahadzovali, proti Čiernej Hore sme boli veľmi produktívni. Výsledok 3:0 je skvelý. Júnový zraz hodnotím skvele, šesť bodov, päť gólov, skóre 5:1. Je to sen. No nemôžeme si myslieť, že keď sme vyhrali dva zápasy, že je všetko v pohode. Bolo tam veľa chýb, čaká nás veľa práce, ale za jún sme spokojní," citoval trénera ČR portál idnes.cz.

V oboch súbojoch exceloval Patrik Schick z AS Rím, ktorý dal tri góly a ďalšie pripravil. "Zápasy nám vyhrali strelecké dispozície Schicka a Jankta. Sme závislí na tom, v akom rozpoložení hráči prídu, či v kluboch hrajú. Zrazy sú krátke, aj tak sa snažíme vtlačiť tímu tvár. Ak budú hráči zdraví, káder sa zastabilizuje, mali by sme sa zlepšovať," dodal.

Proti Čiernohorcom strelil 23-ročný Schick šiesty gól v najcennejšom drese. Pôsobil sebavedomo a energicky, hoci v Ríme na poste útočníka veľa šancí v základnej zostave nedostával. "Som rád, že som sa presadil. Uvidíme, čo bude ďalej," povedal médiám po súboji v Olomouci a dodal: "V Anglicku to bolo náročné, asi ťažko sme tam mohli počítať s bohvieakým výsledkom. Oni majú tím plný hviezd, pôsobia v najlepších ligách. Pre nás boli preto kľúčové najmä tieto júnové zápasy. Je skvelé, že sme to zvládli."

Môže vás zaujímať:

Hrozí Neymarovi operácia? PSG sa vyjadrilo k jeho zdravotnému stavu

Príde Hamšík o hviezdneho spoluhráča? Vážny záujem hlási londýnsky Arsenal

Geniálny gól mladého slovenského futbalistu: Za toto by sa nehanbil ani legendárny Adamec