Ako ale Poórovci prišli na to, že treba sponzorovať práve Vlkovú? „Starosta obce a aj jeho zástupca sú veľkými fanúšikmi Spartaka Trnava a spriatelili sa s naším, dnes už nebohým kamarátom Petrom Mamutom Ondrejkom. Kým ešte žil, požiadal ma, aby sme obci nejako pomohli. Vlastne tak plníme daný sľub,“ poznamenal Martin Poór.

„Keď som do obce prišiel prvý raz, tak bolo na každom kroku vidieť, že žije Spartakom Trnava. Dokonca na štadióne majú červeno-čierne sedačky na tribúne, zábradlie okolo ihriska i bufet,“dodal s tým, že nie je to jediný počin Poórovcov podpory športu na Slovensku, ale tento je oficiálny. „Oblečením i peniazmi sme pomohli viacerým klubom či jednotlivcom a nešlo vždy len o futbal. Akýmsi kritériom je láska k športu a pozitívny vzťah k Spartaku.“

Ako dotuje Poór dedinku na východe, si pozrite vo FOTOGALÉRII!

FO Vlková
Vlková má 850 obyvateľov a FO hrá súťaž v Podtatranskom futbalovom zväze. Pred siedmimi rokmi nemali ani vlastné ihrisko. Nadšenci si ho vybudovali svojpomocne. Po postupe do 6. ligy vytvorili mládežnícke mužstvo a vďaka zanietencom z obce dnes futbal hrá 30 detí. A to je vraj len začiatok.