Spartakovské farby s logom vlajkovej lode impéria trnavského mecenáša nosia futbalisti 6. ligy spod Tatier od minulého víkendu. „Od piatka sa ŽOS Trnava stala oficiálnym partnerom nášho futbalového oddielu,“ hrdo sa už niekoľko dní na sociálnej sieti chváli starosta obce Peter Bendík.

„Zatiaľ sme dostali len dresy, no už advokáti riešia aj presun sponzorských peňazí,“ prezradil starosta Bendík. Koľko toho bude, špecifikovať nechcel, no malo by to stačiť na podporu rozvoja žiackeho a mládežníckeho futbalu v obci. „Ide o nezištnú pomoc, nič za tým nehľadajte,“ poznamenal Peter Bendík, ktorý zároveň šéfuje aj miestnemu futbalovému oddielu.

„Na rozvoji mládeže stojí úspech celého slovenského futbalu. Hoci už nevlastním Spartak Trnava, podporou futbalu v obciach napĺňam so synom Martinom odkaz trénera veľkej Trnavy Antona Malatinského. Ten nielenže z dedín povyťahoval talentovaných mladíkov, ale sa aj staral o to, aby v nich mohli vyrásť ďalšie talenty. V starostovi Vlkovej sme našli partnera, ktorý má rád šport a chce pre rozvoj futbalu v okolí urobiť maximum,“vysvetlil dôvody sponzoringu Vladimír Poór.

Ako dotuje Poór dedinku na východe, si pozrite vo FOTOGALÉRII!