Tragédia sa stala v nedeľu večer v rodinnom sídle Kamila Čontofalského v Říčanoch pri Prahe. V osudný deň mal na starosti aj dve dcéry, ktoré má z prvého manželstva. Podľa našich informácií sa obrovské nešťastie zomlelo doslova za pár sekúnd. Kamil sa mal hrať so synom pri bazéne. Na chvíľu ho však stratil zo svojho zorného uhla. Na veľké nešťastie v tej chvíli spadol do vody tak, že sa mal utopiť. Bohužiaľ, malému Kamilovi nepomohla ani privolaná záchranná služba.

Tragédia slovenského brankára Čontofalského: Zomrel mu jediný syn (†3)

„Momentálne sa cítim strašne. Nie je mi vôbec dobre. Nehnevajte sa, prosím, ale nebudem sa momentálne k tomu vôbec vyjadrovať. Ďakujem za pochopenie,“ povedal nám zdrvene do telefónu Kamil Čontofalský. O strašnej tragédii dlho nik nevedel ani z najbližšej rodiny. Kamil sa totiž po nej utiahol a úplne zosypal. Navyše pre samovražedné sklony ho prichýlili k sebe kamaráti.

Malý synček Kamil jr. sa nešťastne utopil v bazéne.
Malý synček Kamil jr. sa nešťastne utopil v bazéne.
Zdroj: archív

„Nechceme, aby sa Kamilovi niečo stalo, preto sme mu podali pomocnú ruku. Nie som síce odborná pomoc, ale chceme, aby bol stále na očiach a s niekým, aby nespravil nejakú hlúposť. Aj preto býva momentálne u mňa,“ prezradil nám Kamilov kamarát Radek. To, že Kamil je zo strašnej tragédie na tom naozaj zle, dokumentujú aj tieto slová.

FOTO Futsalisti Lučenca pred finále so Slovanom v slzách: Pochovali člena tímu!

„Informácie o smrti Kamilovho synčeka sme sa snažili tajiť čo najdlhšie hlavne kvôli jeho matke. Nevieme, ako jej to máme povedať. Má už pokročilý vek, preto sa bojíme, že sa po tomto oznámení môže niečo stať aj jej,“ dodal Kamilov kamarát Radek. Bývalý brankár slovenskej futbalovej reprezentácie je podľa svojich známych a kamarátov starostlivý otec. Svoje tri dcéry Victoriu, Valériu, Elizabeth a nebohého synčeka Kamila vždy zahŕňal láskou a dal by im všetko na svete.