Hlavní rozhodcovia v Premier League majú základný ročný plat od 70 do 200 tisíc libier, pričom k tomuto príjmu sa pripočítavajú príplatky za odpískaný zápas v najvyššej súťaži, ktorý činí 1500 libier na zápas. Pokiaľ by teda každý z rozhodcov odpískal v každom kole jeden duel, za rok by si napokon mohol v najlepšom prípade polepšiť až o 257-tisíc eur, čo je 292-tisíc eur. Priemerná výška zárobku hlavných arbitrov v Premier League je však okolo 120-tisíc eur.

Nie sú však na úplnej špici zárobkov. Úplnými kráľmi sú hlavní rozhodcovia v Španielsku, kde majú všetci osemnásti oficiálne menovaní arbitri bez rozdielu 250 tisíc eur ročne, pričom bonus za zápas je až 6 tisíc eur. V ich prípade sa teda môže celoročný hrubý príjem priblížiť až ku astronomickým 400-tisícom eur. Lepšie ako v Anglicku sú na tom aj v Nemecku a Číne. V Taliansku, Francúzsku či Spojených Arabských Emirátoch majú síce o niečo nižší základ, avšak bonusy za duely tento deficit vykompenzujú.

Sťažovať sa rozhodne nemôžu ani v Rusku, Portugalsku, Holandsku či Švajčiarsku. Vrátane bonusov im na účet ročne pípne vyše 100-tisíc. V Rakúsku, Austrálii, Brazílii, Škótsku či Indii je to okolo 60-90 tisíc eur ročne. Nezabudli sme ani na postranných rozhodcov. Tí majú väčšine prípadov s poločne s rozhodcami pri systéme VAR približne polovičné platy.