Stalo sa to v januári 2019, keď Whyte vtedy ešte ako hráč Oxfordu United získal cenu Georgea Besta za nečakaný objav sezóny. Gavin sa spolui s priateľom prechádzal vedľa radnice v Belfaste s odhaleným penisom. Bohužiaľ, aj on skončil na amaterských záberoch, ktoré obleteli svet. Whyte bol v ten večer von so siedmimi kamarátmi, s ktorými vyrastal. Niečo popili a podľa jeho slov mu alkohol celkom zatienil mozog. „Bola to obrovská chyba. Nikdy predtým som nič také neurobil, nie som taký,“ sypal si po incidente popol na hlavu Gavin a dodal: „Keď ste na očiach verejnosti, mali by ste ísť príkladom.“

Gavin Whyte (vpravo) sa pred dvomi rokmi preslávil odhalenými genitaliámi v centre Belfastu.
Gavin Whyte (vpravo) sa pred dvomi rokmi preslávil odhalenými genitaliámi v centre Belfastu.
Zdroj: Twitter

Záložník o videu ani nevedel. Že koluje na internete sa dozvedel až od kamarátov. Čakalo ho dlhé vysvetľovanie. Vychádzajúcu hviezdu severoírskeho futbalu po incidente čakali tri nepríjemné rozhovory. „Volal som mame. Keď som jej všetko povedal, tak sa rozplakala a mala o mňa obavy, ale ma ja povzbudila, aby som dal hlavu hore,“ prezradil deväťnásobný reprezentant Severného Írska. Druhému komu volal, bol vtedajší tréner národného tímu Michael O'Neill. „Celú noc som nespal, lebo som sa bál jeho reakcie. Bol to krátky rozhovor, ale cítil som, že ma pochopil, i keď zúril, že sa to vôbec nemalo stať,“ povedal Gavin. Podobne ako O'Neill reagovali aj v Oxforde United.

Mladý hráč vtedy vyviazol len s finančnou pokutou od klubu. „Prvý zápas, ktorý som odohral po incidente, bol proti Portsmouthu a ich fanúšikovia mi to dali vyžrať. Na druhej strane ma podržali tí naši,“ zakončil Whyte. Agilný krídelník už na incident ani nepomyslí. Trápi ho to, že v Cardif po koronapuaze dostáva čoraz menej príležitostí. V posledných 22 zápasoch odohral len 26 minút a aj v národnom mužstve mu patrí najčastejšie úloha striedajúceho hráča.