Tieto tvrdenia prišli po tom, čo bol Paul Pogba z Manchestru United vystavený online rasistickým útokom, keď nepremenil penaltu v zápase proti Wolverhamptonu.

,,Teraz musíme ako futbalová komunita prijať drastické opatrenia. Ja som to mal so svojimi hráčmi na sociálnych sieťach, v Premier League to mali tiež," povedal Neville.

„Len sa zamýšľam, či ako futbalová komunita odídeme zo sociálnych sietí, pretože Twitter s tým nič neurobí, Instagram s tým nič neurobí - pošlú vám e-mailovú odpoveď, v ktorej uvedú, že to prešetria, ale nič sa nestane,'' hovorí o nepriaznivej situácii štyridsaťdvaročný tréner.

„Stratil som úplnú vieru v toho, kto riadi tieto oddelenia sociálnych médií, takže poďme vyslať silné posolstvo. Odíďme zo sociálnych sietí na dobu šesť mesiacov. Pozrime sa, aký to bude mať vplyv na spoločnosti sociálnych médií,“ vyzýva futbalistov Neville.

V utorok spoločnosť Twitter vydala vyhlásenie, v ktorom uverejnila, že dôrazne odsudzuje útočenie a natrvalo pozastavila sériu účtov za porušenie politiky nenávistného správania.

Harry Maguire vyzval spoločnosti sociálnych médií, aby zastavili ,,tieto úbohé trolly“, zatiaľ čo Marcus Rashford napísal: „Už dosť, toto musí skončiť.“

„Manchester United je rodina. Paul Pogba je veľká časť tejto rodiny. Zaútočíte na neho, zaútočíte na nás všetkých,“ dodal na Twitteri anglický útočník.