Dvadsaťpäťročný stredopoliar počas jesene v Herthe nedostával veľa priestoru a v januári odišiel do PL. V Anglicku svojimi výkonmi na seba opäť upútal pozornosť a nastúpil v siedmich zápasoch, vždy od úvodného hvizdu. Podľa portálu WhoScored patrí medzi tri najlepšie posily v rámci PL.

„Pre mňa bolo v prvom rade dobré, že som začal hrávať a dostal sa do zápasového rytmu. Takéto správy sa čítajú veľmi dobre, ale viac som sa už potom na to nesústredil. Robím si svoju robotu a som rád, že mám priestor na ihrisku,“ povedal Duda pre futbalsfz.sk.


      
V Herthe sa počas týchto dní bez futbalu stal novým trénerom Bruno Labbadia a kluby najvyššej nemeckej súťaže sa postupne začínajú pripravovať, po pauze spôsobenej koronavírusom, na obnovenie súťaže. "To, že sa vrátim do Herthy, mám zakotvené v zmluve. Uvidíme však, čo bude v lete. Zatiaľ sa tým nezaoberám," uviedol Duda.

Slovenský futbalista v Herthe pôsobil spolu s krajanom a reprezentačným spoluhráčom Petrom Pekaríkom: "Rozprávam sa s ,Pekym’, ale aj s ďalšími kamarátmi a spoluhráčmi, ktorí v mužstve sú. Viem, že začali trénovať a uvidíme, kedy sa opäť rozbehne Bundesliga. Verím, že aj hráči v tímoch Premier League začnú čo najskôr spoločne trénovať a súťaž sa obnoví."