Kormidelník českej futbalovej reprezentácie Jaroslav Šilhavý urobil až sedem zmien v nominácii na blížiace sa zápasy kvalifikácie MS 2022 proti Bielorusku (2. septembra) a v Belgicku (5. septembra). O tri dni ešte odohrajú Česi prípravný duel s Ukrajinou.

Po víkendových ligových stretnutiach vypadli z pôvodného kádra až traja hráči úradujúceho majstra Slavie Praha - Ondřej Kolář, Ondřej Kúdela a Jan Bořil, stopér Jakub Brabec z Plzne sa ospravedlnil z osobných dôvodov. Na ich miesto prišli Jindřich Staněk (Plzeň), Václav Jemelka (Olomouc), Filip Kaša (Plzeň) a Tomáš Wiesner (Sparta Praha).

Tri voľné miesta v pôvodnej nominácii zaplnili Jaromír Zmrhal, ktorému vyšiel úvod sezóny v drese bratislavského Slovana, čím si vyslúžil pozornosť trénera národného tímu. Ten povolal aj skúseného Stanislava Tecla (Slavia Praha) a Martina Doležala (Jablonec).

Čechom patrí po troch odohratých zápasoch druhé miesto v E-skupine s bilanciou 1 výhra, 1 remíza a 1 prehra. Lídrami zoskupenia sú sedembodoví Belgičania. Wales a Bielorusko nazbierali v doterajšom priebehu tri body, no odohrali iba dva zápasy.