Flick v utorok prišiel do sídla zväzu a podpísal zmluvu. V rozhovore pre web Sportbuzzer predtým uviedol, že je na najlepšej ceste ujať sa funkcie. V nej nahradí Joachima Löwa a jeho kontrakt bude platiť do konca ME 2024, ktoré sa uskutočnia v Nemecku. Denník Bild informoval, že v novom pôsobisku bude zarábať menej ako u svojho doterajšieho zamestnávateľa Bayernu Mníchov.

Flick sa po osemnástich mesiacoch už rozlúčil s bavorským klubom, ktorý priviedol k siedmim trofejam vrátane dvoch domácich titulov a triumfu v Lige majstrov 2019/20. Jeho nástupcom sa od júla stane doterajší kormidelník Lipska Julian Nagelsmann. Národný tím prevezme po skončení ME 2020, v tom čase mu zároveň vyprší zmluva s Bayernom. "Všetko sa udialo prekvapujúco rýchlo. Som však veľmi šťastný, že od jesene budem trénerom Nemecka," citovala Flicka agentúra AFP.

Po európskom šampionáte sa skončí dlhá éra Löwa, ktorý viedol národný tím od roku 2006 a na MS 2014 v Brazílii ho priviedol k zlatým medailám. Pri veľkom úspechu bol aj Flick, v rokoch 2006 až 2014 pôsobil ako Löwov asistent. Premiéru v pozícii trénera národného tímu absolvuje v septembrových zápasoch kvalifikácie MS proti Lichtenštajnsku, Arménsku a Islandu.