VIDEO Dokonalosť. Duda predviedol gólovú prihrávku ako z veľkej futbalovej knihy

BERLÍN - Tomu sa povie futbalová dokonalosť. Hertha Berlín remizovala v piatkovej predohrávke 19. kola nemeckej bundesligy do Schalke 04 2:2 a prvý gól domáceho tímu „vyrobil“ fantastickou prihrávkou slovenský futbalista Ondrej Duda.

Hertha prehrávala od 17. minúty 0:1, vyrovnať sa jej podarilo v 39. minúte gólom Marka Grujiča. Domáci hráči predviedli rýchly protiútok, ktorý vyzeral, že sa zasekne pri nedokonalej prihrávke na Dudu.

Slovenský futbalista bol otočený chrbtom k bráne hostí, vynašiel sa a nečakanou pätičkou poslal Grujiča do vyloženej šance. Srb, ktorý je v Herthe na hosťovaní z Liverpoolu, nezaváhal a vyrovnal na 1:1. Hertha je momentálne na 7. mieste, Schalke je dvanáste.