Kane dostal od klubu povolenie odcestovať do Mníchova a absolvovať v piatok lekársku prehliadku. "Dospelo to do bodu, keď už začína byť zrejmé, že k prestupu dôjde. Z môjho pohľadu už máme aspoň jasno. Môžeme sa pohnúť ďalej, už bez Harryho," povedal podľa AFP kouč Tottenhamu.

V piatok sa k transferu vyjadril aj tréner Bayernu Thomas Tuchel, ktorý potvrdil, že budnesligový šampión finalizuje príchod anglického kapitána. Prestup by sa mal skompletizovať ešte v piatok. "Intenzívne na tom pracujeme, to môžem potvrdiť. Ale pokiaľ nie je spečatená dohoda, tréner nič nepovie, pretože to ešte nie je jeho hráč. Snažíme sa dostať kapitána anglickej reprezentácie preč z Anglicka, to hovorí za všetko. Je to proces," povedal. Kane by mal podľa agentúry dpa podpísať štvorročný kontrakt v hodnote 25 miliónov eur na sezónu.

Podľa televízie Sky môže byť Kane k dispozícii už v sobotnom dueli o nemecký Superpohár proti Lipsku. "Kane by mal v Bayerne nosiť dres s číslom 9 po tom, čo vo štvrtok v noci súhlasil, že sa pripojí k tímu bundesligového majstra," informoval v piatok portál The Athletic. Tottenham prikývol až na štvrtú ponuku Bayernu, ktorá znela na takmer 110 miliónov eur plus bonusy. Kaneovi mala platná zmluva so Spurs vypršať na konci budúceho roka a majiteľ klubu Joe Lewis preferoval jeho predaj, keďže o rok by mohol odísť zadarmo.

Kane futbalovo vyrastal v akadémii Tottenhamu a v Premier League má v jeho drese na konte 213 gólov, čo je v historických tabuľkách druhé miesto za Alanom Shearerom (260). V minulom ročníku dosiahol métu 30 gólov v 38 stretnutiach. Je aj historicky najlepší strelec anglickej reprezentácie s 58 presnými zásahmi.

Bayern začne sezónu v sobotu zápasom nemeckého Superpohára proti Lipsku. O šesť dní neskôr nastúpi v Bundeslige na ihrisku Brém. Bavori doteraz najviac zaplatili za príchod Lucasa Hernandeza, ten prestúpil v roku 2019 z Atletica Madrid za 80 miliónov eur. V súčasnosti je už hráč Paríža St. Germain. Transfer Kanea bude rekordný v histórii klubu.