Útočník Borussie Dortmund v 60. minúte zápasu 13. kola najvyššej nemeckej súťaže na pôde Unionu Berlín vyrovnal na 1:1. Jeho tím však napokon prehral 1:2.

Talentovaný Moukoko prekonal rekord Floriana Wirtza, ktorý 5. júna 2020 vo veku 17 rokov a 34 dní skóroval do siete majstrovského Bayernu Mníchov. Skorigoval tak prehru "farmaceutov" na 2:4. Nemecká metropola sa stáva pre tínedžera miestom míľnikov. "Iba nedávno som v Berlíne (21. novembra proti Herthe, pozn. red.) debutoval a teraz som tu strelil prvý gól. Sú to neopísateľné pocity," vyznal sa Moukoko.

Premiérový gól strelil vo svojom šiestom bundesligovom štarte, druhom pod vedením nového trénera Borussie Edina Terziča. "Musíme 16-ročnému mladíkovi pogratulovať. Je to niečo výnimočné," povedal kapitán Unionu Christopher Trimmel. Hráčov Dortmundu potešil Moukokov historický zápis, radosť však skalila piata tohtosezónna ligová prehra, po ktorej zostala Borussia na štvrtom mieste tabuľky s jednobodovým náskokom pred dvojicou Union - Wolfsburg. "Sme si tomu sami na vine," priznal obranca Dortmundu Mats Hummels.