Päťnásobný nemecký šampión zostúpil v predchádzajúcom ročníku, k priamemu návratu medzi elitu má našliapnuté hneď na prvý pokus. Pred záverečným kolom, v ktorom hostí Darmstadt, má pred tretím Heidenheimom trojbodový náskok a o jedenásť gólov priaznivejšie skóre. Prvenstvo a postup si už v predstihu zabezpečila Arminia Bielefeld.

Situáciu si skomplikoval Hamburg, ktorému hrozí tretia sezóna mimo Bundesligy za sebou. V Heidenheime prehral 1:2 gólom v 95. minúte, hoci viedol ešte jedenásť minút pred koncom riadneho hracieho času. Už sa môže posunúť len na barážovú tretiu pozíciu, aj to iba v prípade, ak v nedeľu 28. júna získa viac bodov než Heidenheim. Ten sa predstaví v Bielefelde, Hamburg privíta Sandhausen. Baráž s tretím najhorším tímom najvyššej súťaže, Fortunou Düsseldorf alebo Werderom Brémy, je na programe 2. a 6. júla.

Zreľákov Norimberg figuruje na opačnom konci tabuľky a v záverečnom kole sa bude snažiť vyhnúť play off s účastníkom tretej ligy. Na pätnástej priečke je o dva body pred Karlsruhe, ktorému patrí barážové šestnáste miesto.