Domáci v sobotu viedli do 56. minúty nad favoritom o dva góly, no po príchode Haalanda na ihrisko sa všetko zmenilo. Z pohodlného náskoku 3:1 sa po necelej polhodine a hetriku Haalanda skóre zmenilo na konečných 5:3 pre Borussiu.

Devätnásťročný útočník si lepší debut v drese "žltočiernych" ani nemohol priať. Po príchode na ihrisko skvele zapadol a dopĺňal sa s trojicou ofenzívnych hráčov Marcom Reusom, Thorganom Hazardom a Jadonom Sanchom.

"Hrám vo fantastickom klube, mám skvelých spoluhráčov a ľudí okolo seba. Prišiel som sem, aby som strieľal góly. Som rád, že mi to dnes vyšlo," dodal po súboji syn bývalého hráča Leedsu United či Manchestru City Alfa-Ingeho Haalanda. Dortmund zvíťazil v zimnej prestupovej bitke o Haalanda proti klubom ako Juventus Turín, či Manchester United.

Zverenci Luciana Favreho sa po výhre bodovo dotiahli na tretí Bayern Mníchov. "Bavori" však majú zápas k dobru, dnes sa predstavia na pôde Herthy Berlín a prípadnou výhrou sa môžu dostať na druhé miesto pred Borussiu Monchengladbach.