Pozrite na atmosféru na štadióne v galérii TU

O "zaplnenie" štadióna sa postarali fanúšikovia, ktorí si na zápas kúpili virtuálnu vstupenku v hodnote 19 eur. Podľa dostupných informácií sa do akcie zapojili nielen priaznivci domáceho tímu, ale aj Leverkusenu. Hosťujúci tím zvíťazil v Borussia Parku nad mužstvom slovenského reprezentanta Lászlóa Bénesa 3:1 a preskočil ho v tabuľke na tretie miesto. Správu priniesol portál BBC.

Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v sobotnom stretnutí 27. kola najvyššej nemeckej súťaže na pôde VfL Wolfsburg 2:0. O góly sa postarali Raphael Guerreiro a Achraf Hakimi, domáci dohrávali od 82. minúty bez vylúčeného Felixa Klausa. Dortmund na druhom mieste tabuľky znížil odstup za vedúcim Bayernom Mníchov na jediný bod, obhajca titulu privítal o 18.30 h Eintracht Frankfurt.

Borussia Mönchengladbach prehrala na vlastnom štadióne s Bayerom Leverkusen 1:3.V domácich farbách prišiel na ihrisko v 76. minúte slovenský stredopoliar László Bénes, no jeho tímu sa už nepodarilo zvrátiť nepriaznivý stav.

"Bol to zápas najvyššej priority, prehrali sme ho a to je jednoznačne veľmi trpké. Mali sme veľké plány, no Leverkusen pristúpil k zápasu aktívnejšie a v prvom polčase bol lepší. Do druhého dejstva sme vstúpili veľmi dobre a mohli sme ísť aj do vedenia, no Thurama v dobrej šanci výrazne vyrušili a hneď z protiútoku prišlo k jedenástke, o ktorej môžeme diskutovať. Musíme sa z toho otriasť a získať body v Brémach," vyhlásil tréner Borussie Marco Rose.