Nemecký futbalový zväz (DFB) vyšetruje počínanie futbalistov Borussie Dortmund Jadona Sancha a Achrafa Hakimiho, stredopoliara Schalke 04 Westona McKennieho a francúzskeho legionára Marcusa Thurama z Borussie Mönchengladbach. Sancho si pri oslave gólu dal dole dres, na tričku mal nápis "Spravodlivosť pre Floyda." Rovnako si počínali aj Hakimi a McKennie, Thuram si zasa kľakol na koleno a sklonil hlavu.

Floyd zomrel minulý týždeň po tom, ako mu policajt v štáte Minneapolis kľačal na krku niekoľko minút. Incident vyvolal násilné protesty po celých Spojených štátoch. "Hráči, ktorí poukázali na túto udalosť, by si zaslúžili potlesk a nie trest," uviedol Infantino vo vyhlásení. "Všetci musíme povedať nie rasizmu a akejkoľvek forme diskriminácie. A nie musíme povedať aj akejkoľvek forme násilia."

FIFA už predtým vyzvala futbalové ligy, aby pri rozhodovaní o disciplinárnych trestoch v súvislosti s politickými odkazmi hráčov používali "zdravý rozum". Vo vyhlásení uviedla: "FIFA chápe obavy, ktoré vyjadrilo mnoho futbalistov vzhľadom na tragické okolnosti v prípade Georgea Floyda."