Ako to vyzeralo pri reštarte bundesligy? Viac nájdete TU!

Prázdne tribúny, rúška, bezkontaktné oslavy gólov. Aj takto to v skratke vyzeralo na nemeckých trávnikoch počas víkendu, kde sa rozhodli obnoviť dve najvyššie súťaže. Fanúšikovia po celom svete boli zvedaví, aký bude futbal bez desiatok tisíc divákov a čo spôsobí niekoľkotýždňova prestávka s kondíciou hráčov. 

Striedajúci hráči museli sedieť na tribúne so značnými rozostupmi a pozápasové rozhovory prebiehali v poriadne bizarnom prevedení, keď hráči stáli od novinárov a reportérov niekoľko metrov. Dôležitú úlohu hrala samotná dezinfekcia, podávači lôpt čistili dezinfekčnými prostriedkami lopty jedna radosť, no v strehu bola aj polícia. Tá musela pred duelom Unionu Berlín s Bayernom Mníchov (0:2) rozpustiť menšie davy priaznivcov na mieste príchodu tímových autobusov.

Hoci mohli byť opatrenia akokoľvek prísne, nie všetko išlo podľa plánu. O rozruch sa postaral napríklad obranca Herthy Berlín Dedryck Boyata, ktorý vybozkával svojho spoluhráča Marka Grujiča po prvom góle do siete Hoffenheimu. Hráči pritom majú zakázané oslavovať góly spoločne, no keď stoja pri sebe v múre počas priameho kopu, to nevadí nikomu. 

Ako to vyzeralo pri reštarte bundesligy? Viac nájdete TU!

„Nešlo o oslavu gólu, nedával som Markovi bozk. Dával som mu do ucha inštrukcie o priamom kope. Ospravedlňujem sa, že som sa dotkol jeho tváre. Jednoznačne musíme byť v tejto situácii opatrní. Musíme si nájsť spôsob ako hrať a oslavovať,“ kajal sa Boyata na margo celej veci. K atmosfére sa trefne vyjadril útočník Bayernu Mníchov Thomas Müller. „Atmosféra na štadióne, ktorý by za normálnych okolností praskal vo švíkoch, mi pripomínala zápas starých pánov,“ hovoril po triumfe 2:0 na pôde nováčika.