Všetky štyri góly v Lipsku padli až v druhom polčase. Skóre otvoril v 55. minúte anglický reprezentant Dortmundu Jadon Sancho a presadil sa v druhom zápase za sebou. Lipsko inkasovalo prvýkrát po tom, ako si štyri zápasy udržalo čisté konto. Potom prišli Haalandove chvíle, v 71. minúte zvýšil na 2:0 a šesť minút pred koncom definitívne pochoval nádeje domácich, ktorí výsledok už len skorigovali. Dvadsaťročný nórsky reprezentant strelil 25 gólov v úvodných 25 zápasoch v bundeslige, čo sa mu podarilo ako prvému hráčovi v histórii súťaže. Celkovo napol sieť 35-krát v 34 vystúpeniach v "žlto-čiernom" drese vo všetkých súťažiach.

Dortmund po sérii zlých výsledkov na konci minulého roka, čo si odniesol tréner Lucien Favre, vyhral druhýkrát za sebou a v tabuľke je štvrtý. "Všetci vieme, že to bol veľmi dôležitý zápas. Ukázal nám, akým smerom sa bude vyvíjať sezóna. Predošlé týždne boli náročné, ale sme späť v boji o najvyššie méty," povedal pre agentúru AFP Emre Can, ktorý vystriedal zraneného Axela Witsela. Belgický reprezentant si v 30. minúte podvrtol členok a ihrisko opustil za pomoci zdravotníkov. Dortmund vyhral ako jediný z top štvorky, pretože tretí Leverkusen remizoval s Brémami 1:1.