Iba 16-ročný brazílsky futbalista Endrick strelil svoj prvý gól za Palmeiras. Talentovaný útočník pomohol k víťazstvu svojho tímu 3:1 na ihrisku Athletica, čím sa klub zo Sao Paula priblížil k 11. majstrovskému titulu v Brazílii. Endrick debutoval začiatkom tohto mesiaca v najvyššej súťaži vo víťaznom dueli 4:0 proti Coritibe a v noci na stredu prekonal 106-ročný rekord klubu.

Proti Palmeirasu Athletico nasadilo svoj rezervný tím, pretože v sobotu ho čaká finále Copa Libertadores proti Flamengu. Skóre otvorilo v 30. minúte gólom Matheusa Felipeho. V 60. minúte vyrovnal Gustavo Scarpa, potom sa Endrick, ktorý nastúpil do 2. polčasu, presadil v 70. minúte po hlavičke zblízka. Tretí gól Palmeirasu vsietil v 76. minúte Gustavo Gomez. Podľa informácií novín O´Globo tínedžer prekonal rekord, ktorý trval 106 rokov. Držal ho Heitor, ktorý skóroval za Palmeiras vo veku 16 rokov, 11 mesiacov a 14 dní. Endrick skóroval vo veku 16 rokov a 3 mesiace. Stal sa tak najmladším strelcom v histórii klubu. "Je nevysvetliteľné, čo Boh robí v mojom živote. Ešte si nemyslím, že som dobrý, musím veľa trénovať. Mám ešte čo zlepšovať," uviedol mladík na sociálnych sieťach.

Endrick podpísal zmluvu s Palmeirasom v máji, pričom výstupná klauzula je 60 miliónov eur. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) mu povolí prestup, až keď dovŕši 18 rokov. Podľa španielskeho periodika Marca sa už o mladíka zaujímajú Paríž St. Germain i Real Madrid, oba kluby však podľa zdroja ponúkajú menšiu sumu ako 60 miliónov.