Po rozhodujúcom pokutovom kope obrancu Gonzala Montiela sa na ihrisku katarského štadióna v Lusaile spustilo hotové šialenstvo. Argentínski futbalisti sa objímali s každým, kto im v tej chvíli prišiel do cesty, pričom najžiadanejší v tomto smere bol ich hviezdny kapitán Lionel Messi. Po tom, čo sa vyobjímal so všetkými spoluhráčmi i členmi realizačného tímu, pribehla k nemu tajomná blondína, o ktorej si všetci mysleli, že ide o jeho matku.

Kuchárka Antoniu Farias spolupracuje s hviezdnym argentínskym futbalistom Lionelom Messim už celé desaťročie.
Kuchárka Antoniu Farias spolupracuje s hviezdnym argentínskym futbalistom Lionelom Messim už celé desaťročie.
Zdroj: afa.com.ar

Pravda je však úplne iná. V skutočnosti totiž išlo o 42-ročnú Antoniu Farias, ktorá má v argentínskom tíme už dlhý čas mimoriadne dôležitú úlohu. So samotným Messim spolupracuje už desaťročie, je kľúčovým členom jeho podporného tímu, pretože ide o jednu z jeho kuchárok. Pochádza z argentínskej provincie Santa Fé a okrem MS bola súčasťou argentínskej reprezentácie aj počas jej triumfálneho ťaženia na Copa América.

Napriek tomu, že jej robotu nie je tak vidieť ako prácu ostatných členov na iných pozíciach, Leo a spol. ju za jej kuchyňu milujú a nedajú na ňu dopustiť. A práve za tým treba hľadať aj nadšenie, akým sa prezentoval Messi bezprostredne po tom, ako ju po zisku vysnívaného titulu zbadal na trávniku.