Davies prišiel na svet ako štvrtý najmladší zo šiestich súrodencov, no viac ako to je zaujímavejšie, že rýchlonohý krajný obranca sa narodil v utečeneckom tábore v Ghane. Do nej utiekli jeho rodičia z Libérie, kde v tom čase zúrila krvavá občianska vojna, ktorá z krajiny vyhnala státisíce ľudí. V Ghane žil hráč Bayernu Mníchov až do roku 2005, odkiaľ následne smerovali kroky celej rodiny do Kanady.

V Edmontone nepričuchol k hokeju, ale k futbalu a dnes je z Davies jeden z najžiadanejších hráčov na svete. Keď v roku 2015 podpísal zmluvu s Vanocouverom Whitecaps, jeho kariéra nabrala raketový spád. V zámorskej MLS sa dostal na čelo niekoľkých štatistík, pričom jeho vtedajší prestup do Bayernu Mníchov v roku 2018 za 22 miliónov dolárov aj s bonusmi bol rekordom súťaže.

V drese Bavorov Davies okamžite upútal celý svet a jeho príbeh obletel celý svet. „Keď sme prišli do Kanady, rodičia mi povedali o živote v tábore v Ghane. Je to smutné, pretože to bolo veľmi náročné. Ako som počúval tieto príbehy počas môjho dospievania, povedal som si, že chcem zabezpečiť pre svoju rodinu lepší život,“ citoval ho oficiálny portál nemeckej bundesligy. „Prežiť v Buduburame (utečenecký tábor v Ghane - pozn. red.) bolo veľmi ťažké, pretože jediným spôsobom, ako ostať nažive bolo, že ste museli nosiť so sebou zbraň. A o tie sme nemali najmenší záujem. Preto sme sa rozhodli, že stade utečieme,“ zaspomínal si Daviesov otec Debeah na životu nebezpečné chvíle.

Vizitka Alphonsa Daviesa
  • 2000 - narodil sa v utečeneckom tábore v Ghane
  • 2005 - s rodičmi a súrodencami emigrovali do Kanady
  • 2016 - debutoval v zámorskej MLS za Vancouver Whitecaps
  • 2017 - udelili mu kanadské občianstvo
  • 2018 - za 22 miliónov dolárov prestúpil do Bayernu Mníchov
  • 2020 - s Bayernom vyhral Ligu majstrov
  • 2022 - stal sa prvým strelcom Kanady v histórii na MS