Katii Aveiro sa nepáčilo nielen to, že jej brat bol medzi náhradníkmi, ale ani to, ako reagovali ľudia na internete na Santosovo rozhodnutie. „Je veľmi smutné, čo som si prečítala od ľudí z našej krajiny. Naozaj som chcela, aby Cristiano opustil reprezentáciu, prišiel domov a sadol si k nám, aby sme ho mohli objať a povedať mu, že je všetko v poriadku. Pripomenuli by sme mu, čo dosiahol a odkiaľ prišiel,“ napísala Katia na instagrame a dodala: „Cristiano, poď domov, kde ti rozumejú a objímajú ťa. Kde sú ti ľudia vďační a nie nevďační.“

Katia si zobrala do parády aj trénera Santosa. „Je hanba ponížiť takto muža, ktorý dal Portugalsku tak veľa, neskôr však od neho ešte uvidíme veľa,“ napísala bez servítky.

Ronaldovi sa od začiatku majstrovstiev sveta dostáva kritiky. Portugalčan sa dokonca dostal do najhoršej jedenástky základnej časti šampionátu. Aj jeho druhá sestra Elma k tomu mala čo povedať.

„Cristiano zostal na lavičke a bola to správna vec, nechal ostatných podieľať sa na postupe. Len by som chcela poprosiť to jedno percento lúzrov a pokrytcov, aby nehovorili s*ačky. Hryzú ruku, ktorá ich kŕmila. Podporujte Portugalsko, ktokoľvek hrá. Portugalsko je tím, nie je to len Ronaldo. Rešpektujte tím, trénera a Ronalda špeciálne. Ronaldo bude večný, nikdy nezabudnutý za všetko, čo urobil a urobí,“ otvorene vyhlásila.