Na MS v Katare sa to vyostruje! Ronaldo potom, čo sa nedostavil na tréning po zápase, do ktorého takmer ani nezasiahol, trénerovi vraj pohrozil odchodom z tímu. Po zverejnení tejto správy ale chcela Portugalská futbalová federácia na informácie reagovať a vo vyhlásení uviedla, že: "Cristiano Ronaldo sa nevyhrážal odchodom z tímu." To bolo aj viackrát potvrdené.

Fernando Santos potom, čo futbalistu posadil na lavičku povedal, že proti nemu nič nemá, sú dlhoročnými priateľmi a bol to len strategický krok. Na tlačovej konferencii však priznal, že jeho reakcia ho zaskočila. "Videl som obrázky po Cristianovej zmene a vôbec sa mi nepáčila jeho reakcia. Čo sa toho týka, tieto problémy sa riešia v súkromí a je čas myslieť na zajtrajší zápas, na ktorý sa všetci sústredime," povedal tréner portugalskej reprezentácie. 

Ronaldovi sa nepáči úloha, ktorú má na týchto majstrovstvách sveta, čo aj dal najavo. Po víťazstve Portugalska nad Švajčiarskom sa so spoluhráčmi dokonca ani netešil a iba jednoducho ofučaný odišiel do šatne. Naštvaná bola kvôli tomu aj jeho dlhoročná partnerka Georgina Rodríguez, ktorá svoju polovičku prišla podporovať do Kataru iba pred niekoľkými dňami. Podľa nej to bola hanba. "Aká škoda, že počas 90 minút som si nemohla užiť hru najlepšieho hráča na svete," napísala kráska na svoj Instagram. 

Z tohto kroku nielen trénera, ale aj Ronalda, sú pobúrení aj fanúšikovia na sociálnych sieťach. Zatiaľ, čo jedna polovica jeho chovanie na lavičke odsudzuje a vysmieva, tá druhá mu nadržiava a ponižuje trénera.

"Vieme, že je to zinscenované, čo nemohol vydržať. Po zápase odišiel z ihriska, kým spoluhráči oslavovali. Bol naštvaný, že nedokázal streliť, ani asistovať pri žiadnom z gólov," napísal jeden z fanúšikov na Twitter. "Nezdá sa mi smutný, len zbožňujem nenávidieť toho frajera," dodal ďalší.

"Vždy je to Ronaldo proti svetu a bude to tak až do posledného dňa. Ako to, že v živote dosiahol tak veľa, bojoval s takými presilami? Dúfam, že to urobí ešte raz, bude sa mu dariť ako vždy. Najväčšia ikona futbalu si nezaslúži nič menej," napísal na svoju sociálnu sieť jeden z fanúšikov Cristiana Ronalda. "Už druhýkrát v tejto sezóne sa ukázalo, že tím, za ktorý hrá, je bez neho nekonečne lepší," odpovedal na tento Tweet iný. 

Napriek všetkým pozitívnym či negatívnym komentárom a správam v médiách sa pred niekoľkými minútami ku celej kauze vyjadril aj Ronaldo. "Skupina je príliš zovretá na to, aby ju vonkajšie sily zlomili. Národ príliš odvážny na to, aby sa nechal vystrašiť akýmkoľvek protivníkom. Tím v pravom slova zmysle, ktorý bude bojovať o sen až do konca! Verte s nami! Sila Portugalska!" napísal pod fotku na svoj Instagram. Čo myslíte, chcel tým odstrašiť médiá a povedať svetu, že sa nevzdá?