Argentína predviedla v semifinálovom zápase s Chorvátskom doposiaľ azda najlepší výkon na turnaji. Žiaril najmä hviezdny Lionel Messi, ktorý skóroval a na jeden gól prihral. S piatimi gólmi je spoločne s Francúzom Mbappém najlepší strelec MS 2022 v Katare. Ikonický futbalista vyhral vo svojej kariére úplne všetko. Do zbierky mu už chýba iba titul svetového šampióna, ktorý môže v nedeľu dosiahnuť.
 
Slovenské futbalové osobnosti nešetria na adresu argentínskeho géniusa slovami chvály.
„Messi je človek, ktorý sa narodil s obrovským futbalovým talentom, čo naozaj veľmi obdivujem. Hoci mám radšej Ronalda, tak musím dať obrovský rešpekt pred týmto hráčom. Má neuveriteľný dribling s loptou, ktorý nemá asi nikto na svete. Keď ho vidím s loptou na kopačke, tak tá akoby bola na nej prilepená. Je to neuveriteľné sledovať jeho genialitu. Obrovskú výhodu má v tom, že má nízke ťažisko a extrémne ťažko sa bráni. Vždy som nenávidel proti takýmto hráčom hrať. Jediné, ako sa ho dá zastaviť je to, aby ho súper zdvojoval až strojoval,“ povedal preŠport24.sknáš bývalý reprezentant Ján Ďurica.
 
Aj legendárny slovenský tréner Ján Kocian vysvetlil, ktorými hernými aspektami Messi prevyšuje svojich súperov. „Prvé, čo ma vždy pri Messim napadne je, že keď neviete čo s loptou, tak ju dajte Messimu. On si s tým vždy poradí a nezáleží na tom, či je zdvojený alebo strojený. S loptou dokáže robiť veci, ktoré azda žiadny iný futbalista nevie. Čo sa kontroly lopty týka a zrýchlenia, tak je v týchto aspektoch určite výnimočný,“ prezradil Kocian. Tensi myslí, že najväčšou devízou argentínskeho futbalistu je jeho čítanie hry. „Je to jednoznačne Messiho veľká prednosť. Vie, kedy ma akciu zrýchliť, kedy podržať, kedy má dať rýchlu, pomalú alebo finálnu prihrávku. Navyše, jeho zakončenie je tiež veľmi isté. Túto výkonnosť na najvyššom leveli si udržiava dlhé roky a potvrdzuje tým, že je výnimočný,“ zdôraznil bývalý lodivod našej futbalovej reprezentácie.
 
Superlatívami nešetril na adresu argentínskeho „virtuóza“ ani legendárny slovenský útočník Ľubomír Moravčík, ktorý je z Messiho evidentne unesený a je aj jeho veľkým fanúšikom. „Myslím si, že je to jednoduché. Messi je niečo, ako Gretzky v hokeji. Čo sa týka štatistík, je Messi taký silný, že nemá konkurenciu. Nehovoriac o jeho futbalových a herných kvalitách. Ak dávate góly ako na bežiacom páse, tak musíte byť jednoducho najlepším na svete. Tie jeho čísla a trofeje, ktoré získal, sú nedostižné. Vyniká vo všetkých herných činnostiach a neviem, či sa ešte niekedy narodí takýto futbalista,“ dodal pre Šport24.sk Moravčík.