Maradonove božstvo nevyprcháva z Argentínčanov ani dva roky po doposiaľ nevyšetrenej smrti bývalej legendy. Aj v Katare nosilo množstvo fanúšikov dresy s ikonickou desiatkou a štadión v Lusail vyzeral, ako by si na ňom dala zraz Maradonova cirkev a nie fanúšikovia Messiho a spol..  Múri obvešali plagátmi s jeho menom, vytiahli plagáty ako Diego drží majstrovskú trofej z roku 1986 a niektorí si dokonca na hlavu natiahli masky s jeho tvárou. Ani prosba o pomoc do neba od Maradonu nepomohla. Argentínčania prehrali so Saudskou Arábiou 1:2, keď v druhom polčas prišli o vedenie za 5 minút.

Prehra  Albiceleste je vo svete senzáciou, ktorá rozzúrila každého jej fanúšika. Servítku pred ústa si nedával ani Diego Maradona junior, ktorý sa síce narodil v Taliansku, ale je fanúšikom Argentíny. „Občas prehráte aj so slabšími súpermi. Myslím si, že Argentína bola dosť drzá, skôr sa bála. Futbal je taký. Ak nedominujete, tak vás ošklbú aj tie najchudobnejšie tímy,“ vyhlásil 36-ročný bývalý futbalista. Jeho tcovi sa podarilo vyhrať svetový šampionát a ďalší, kto by to mal dokázať je kapitán Lionel Messi. Ten je však na šampionátoch zatiaľ len v tieni Maradonu. „Môjho otca a Messiho porovnávajú len tí, ktorí sa nerozumejú futbalu. Hovoríme o dvoch rôznych planétach, ale nechcem zatracovať Lionela,“ odkázal Diego junior.