Pochopiteľne, najmä francúzske médiá rozoberajú jeho rozhodnutia a tvrdia, že urobil závažné chyby, ktoré ovplyvnili výsledok zápasu. Hovorí a píše sa najmä o situácii pred tretím gólom Argentíny, ktorý strelil Lionel Messi. V momente, ako Messi strieľal loptu do brány, boli na ihrisku aj dvaja argentínski náhradníci a ako píše L‘Equipe, gól by v takomto prípade nemal platiť.

Vo Francúzsku dokonca vznikla petícia, ktorá žiada opakovanie finále, podpísalu ju už vyše 220-tisíc ľudí.

Marciniak sa však rozhodol vrátiť Francúzom úder. Na tlačovej konferencii vytiahol mobil, na ktorom ukázal, že podobná situácia nastala aj počas pokutového kopu, ktorý premenil a ktorým vyrovnal na 3:3 Kylian Mbappé.

„Francúzi nespomenuli túto fotku, kde ako môžete vidieť, že predtým, ako Kylian Mbappé vystrelil, bolo na ihrisku sedem francúzskych náhradníkov,“ vyhlásil hlavný rozhodca z finále a dodal: „Zápas to nijako neovplyvnilo. Je to len hľadanie výhovoriek, takže ma to nijako netrápi.“

Kým francúzske médiá ho kritizujú, hráči ho podľa slov samotného Marciniaka chválili. „Po zápase mi poďakovali, s naším výkonom boli spokojní. Hovoril som s Llorisom aj Giroudom, prišiel tiež Mbappé a objal ma. Samozrejme, bol z prehry sklamaný, čo je normálna reakcia,“ dodal poľský rozhodca.