Vzťah argentínskeho loptového virtuóza a so sexi Antonelou sa začal v ich rodnom Rosariu, keď boli ešte obaja deti. Spoznali sa cez Messiho spoluhráča zo žiackeho tímu Newell’s Old Boys Lucasa Scaglia, ktorý je Antonelin bratranec. „Poznáme sa od siedmich rokov, pričom prvé oficiálne rande sme si dali o dva roky neskôr. Odvtedy sme do seba bezhlavo zamilovaní. Keď som potom odišiel do Barcelony, nemohli sme spolu často komunikovať, iba raz za týždeň a aj to len krátko, pretože telefonáty boli drahé. Napriek tomu som mal Antonelu neustále v hlave,“ prezradil v jednom z rozhovorov súčasný argentínsky kapitán.

Spoločné snímky Lionela a Antonely z detstva si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Jeho odchod z rodnej Argentíny však nebol dobrovoľný. Ako 11-ročnému mu totiž diagnostikovali poruchu rastového hormónu, čo ohrozilo jeho sny stať sa profesionálnym futbalistom. Katalánsky veľkoklub sa rozhodol uhradiť jeho liečbu s tým, že podpíše zmluvu s detskou divíziou FC Barcelona. A tak sa aj stalo, pričom malý Lionel v klube napredoval míľovými krokmi. Antonela medzitým vyštudovala v rodnom meste zubné lekárstvo, no na kolená ju zrazila správa o smrteľnej autonehode jej najlepšej kamarátky. Messi v tej chvíli neváhal a letel za ňou prvým lietadlom. Od toho momentu sa dali opäť dokopy, naplánovali si spoločnú budúcnosť, pričom Antonela zanechala svoj starý život, aby sa presťahovala do Španielska a žila so svojim vyvoleným.

V druhý novembrový deň 2012 sa im narodil prvý syn Thiago, v septembri 2015 prišiel na svet druhý Mateo a 11. marca 2018 uzrel svetlo sveta tretí synátor Ciro. Medzitým, konkrétne 30. júna 2017, sa zosobášili v ich rodnom Rosariu, pričom na svadbe bolo viac než 260 hostí, medzi ktorými nechýbali také hviezdy ako Dani Alves, Gerard Pique, Neymar, Sergio Aguero, Samuel Eto’o, Carles Puyol, Xavi Hernandez a mnohí ďalší.