Šokujúce zábery z ubytovania pre fanúšikov počas MS nájdete TU!

V Katare sa v týchto dňoch nachádza viac než milión ľudí, ktorých do arabskej krajiny zavial svetový šampionát vo futbale. Organizátori aj preto postavili niekoľko stanových či kontajnerových mestečiek, na ktoré sme na Slovensku zvyknutí skôr pri pohľade na tie najchudobnejšie skupiny obyvateľstva alebo slúžia ako dočasné útočisko pre migrantov.

Počas šampionátu však takéto mestečká slúžia ako ubytovanie pre fanúšikov - najmä tých, ktorí majú hlboko do peňaženky a nemôžu si dovoliť luxusné hotely alebo napríklad kajutu na obrovských lodiach, ktoré v Katare takisto slúžia ako ubytovanie. Ak by ste však čakali, že vás takéto bývanie vyjde za pár drobných, ste na omyle.

Už len jedna noc v kontajneri alebo v stane stojí v prepočte 200 eur. Za takúto cenu sú ľudia zvyčajne zvyknutí na vysoký štandard vybavenia, no v Katare vás v tomto prípade čaká akurát tak posteľ a malá kúpeľňa. Nečakajte ani klimatizáciu, o čom sa napríklad na vlastnej koži presvedčili aj reportéri BBC. Tí sa v jednom z takýchto mestečiek ubytovali a keď sa pýtali, ako majú zabezpečiť svoj stan, dostali obyčajný zámok, s ktorým mali zabezpečiť zips, aby sa im dovnútra nedostal niekto cudzí. Fotografie z ubytovania fanúšikovi si môžete pozrieť TU.