Futbalový sviatok v Katare vygeneroval zisk pre FIFA vo výške 5,8 miliardy dolárov. V štvorročnom období 2019-2022, keď aj futbal zasiahol covid, si futbalová organizácia prilepšila o 7,568 miliardy dolárov. FIFA pri tom v tom období očakávala príjem približne o pol miliardy nižší. „Sú to mimoriadne dobré čísla. Dokazujú silu FIFA,“ uviedol prezident Gianni Infantino. Pre ďalšie štyri roky od 2023 do 2026 očakáva zisk 11 miliárd dolárov.

Organizátori majú istú účasť

USA, Kanada a Mexiko majú istú účasť na futbalových MS 2026 ako organizátori šampionátu. V utorok to na svojom zasadnutí v Zürichu potvrdila Rada Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). V roku 2026 sa na turnaji premiérovo predstaví až 48 tímov a prvýkrát budú MS hostiť tri krajiny.

Rada FIFA potvrdila aj rozdelenie zvýšeného počtu miesteniek pre jednotlivé kontinenty. Zóna CONCACAF má okrem trojice usporiadateľov isté ďalšie tri, Európa dostane 16, Afrika deväť, Ázia osem, Južná Amerika šesť a Oceánia jednu. Zvyšných dvoch účastníkov určia súboje interkontinentálnej baráže, v ktorej nebudú účinkovať iba zástupcovia Európy.
Organizátora MS v roku 2030 by mala FIFA vybrať na budúci rok v septembri. Saudská Arábia bude hostiť v decembri tohto roka ďalší ročník MS klubov (12. až 22. decembra), informovala agentúra AP.