Depetris, ktorý je rodákom z argentínskeho San Jorge sledoval finále svetového šampionátu v Katare na Slovensku spoločne s rodinou. „Musím povedať, že ma veľmi potešilo, že Argentína to zvládla a zvíťazila. Rovnako tak rodinu, ktorá cestovala sem na Slovensko. Pozerali sme to spolu a bol to pre nás veľký zážitok. Posedeli sme, oslávili to nejakým tým pivečkom a sledovali argentínske programy. To, čo som videl od kamarátov, tak v Argentíne sa bude oslavovať niekoľko dní a mnohí asi ani nepôjdu do roboty. A ak pôjdu, aj keď to budú mať náročné, tak to vďaka tomuto úspechu zvládnu,“ prezradil pre Šport24.sk úsmevom David Depetris.
 
V nedeľu to bolo podľa mnohých odborníkov azda najlepšie a najnapínavejšie finále majstrovstiev sveta v histórii. Messi pokoril so spoluhráčmi Francúzsko a konečne získal do svojej zbierky poslednú významnú trofej. Depetris, ktorý získal slovenské občianstvo v roku 2013 hovorí o veľkom sne, ktorý Messi splnil sebe a aj celej Argentíne. „Je to neuveriteľné, aký krásny príbeh napísala jeho kariéra a to má stále ešte pár rokov pred sebou. Ohromné množstvo ľudí mu prialo, aby vyhral majstrovstvá sveta a konečne sa mu to podarilo. Myslím si, že každé majstrovstvá robil všetko preto, aby sa mu to podarilo. Tentokrát to konečne vyšlo a myslím si, že už je pre Argentínčanov navždy nesmrteľný,“ nechal sa počuť útočník Banskej Bystrice.
 
Ikonického Diega Maradonu uctievajú v Argentíne doslova ako Boha. V roku 1986 doviedol národný tím v titulu svetových šampiónov, čo sa teraz podarilo aj Lionelovi Messimu. Médiá a odborníci ich často porovnávajú s tým, kto je lepší. „Maradona robil ohromnú radosť Argentínčanom po vojne, keď sa mu podarilo získať titul majstra sveta. Za ťažkých okolností, ale v roku 1986 to zvládli. Podľa mňa sa Messi teraz dostal na takú úroveň ako Maradona. Nemyslím si, že je Leo väčší hráč ako Diego. Nedá sa to vôbec porovnať, pretože každý hral v inej dobe. Práve preto si myslím, že je pekné, ak sú na tróne bok po boku,“ dodal pre Šport24.sk David Depetris.

Je Messi najlepší futbalista v dejinách?

Rovnako, ako porovnanie Messiho s Maradonom často rezonuje otázka, či je Leo najlepším futbalistom všetkých čias. „To je veľmi ťažko povedať. Takisto ako to, že či je lepší Maradona, alebo Messi. V určitých obdobiach boli hráči, ktorí boli výnimoční a prevyšovali ostatných. Či už to bol Pellé, Maradona, portugalský Ronaldo a mnoho iných. Nedá sa preto povedať, že by bol ten najlepší. V každom prípade je v úzkej špičke futbalových velikánov,“ povedal David Depetris.