Slovenský futbalista Marek Hamšík aj dva roky po odchode sleduje výkony SSC Neapol. Tridsaťtriročného stredopoliara tešia jeho výsledky a myslí si, že prezident klubu Aurelio de Laurentiis má na tom veľký podiel.

"De Laurentiis vrátil do mesta futbal najvyššej úrovne. Vždy som mal s ním dobrý vzťah," povedal Hamšík pre švédske periodikum Aftonbladet. Z Neapola odišiel pred dvoma rokmi do čínskeho Ta-lienu, v marci 2021 sa dohodol na zmluve s IFK Göteborg. Stále však sleduje aj Neapol, ktorý je v tabuľke Serie A na piatom mieste a bojuje o účasť Lige majstrov: "Klub je opäť na popredných priečkach. Prezident robí dobrú prácu. Neapol nemá finančné problémy a všetko funguje v poriadku, takto by sa mal viesť klub."

Hamšík počas dvanástich rokov odohral za Neapol celkovo 520 zápasov, strelil 121 gólov a prekonal strelecký rekord Diega Maradonu, ktorý dovtedy viedol klubovú štatistiku so 115 zásahmi. Hamšíkov zápis neskôr prekonal Dries Mertens. Kapitán slovenského národného tímu vyhral s Neapolom dva Talianske poháre (2012 a 2014) a v roku 2015 získal taliansky Superpohár.