Defenzívny univerzál, ktorý v súčasnosti pracuje pre Sky Sports, sa prebojoval do prvého mužstva Manchestru City už ako 16-ročný. Ako 17-ročný podpísal prvú profesionálnu zmluvu za nemalé peniaze.

S financiami zaobchádzal ako veľa mladíkov, ktorí sa z večera do rána stanú boháčmi. Kupoval si drahé športové autá, luxusné sídlo v raji futbalistov v Hale a dokonca za jedinú noc minul viac ako 100 000 libier.

Richards v rozhovore pre The Athletic vysvetlil: "Predstavte si, že idete z 500 libier týždenne na 5 000 libier týždenne... a potom z 5 000 libier týždenne na 50 000 libier týždenne. A to nie je všetko. Dostávate bonusy za výkony či za podpis zmluvy," poodhalil pozadie svojho futbalového dospievania.

"Raz počas tréningu som sa dozvedel, že som za mesiac zarobil neuveriteľných 250-tisíc libier. Prvé čo som urobil? Kúpil som si Ferrari," zaspomínal si. Je známe, že futbalisti sa vedia zabávať veľmi honosne, ale až takto? "Raz sme s priateľmi oslavovali v Los Angeles. Platil som účet za vyše 150-tisíc libier. Vtedy sa vo mne niečo zmenilo," opisoval Richards momenty, keď mu došlo, že týmto štýlom života príde o všetky peniaze. "Z LA som sa vrátil o týždeň skôr, ako som plánoval a odvtedy som sa začal správať zodpovednejšie," dodal Richards.

Pravonohý obranca v modrej časti Manchestru prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami, prepracoval sa do prvého mužstva a v sezóne 2011-2012 klubu svojho života pomohol získať prvý majstrovský titul v Premier League. Neskôr hrával ešte v Aston Ville, kde v roku 2019 ukončil kariéru.