Liverpool získal prvý titul po 30 rokoch. Veľkou mierou sa na ňom podieľal práve dvadsaťosemročný krídelník, ktorý odohral 28 zápasov, strelil 15 gólov a pridal deväť asistencií. Po Mohamedovi Salahovi (17 gólov) je druhý najlepší strelec klubu v lige. "Myslím si, že je to pre nás všetkých ďalší krok v našich kariérach, pretože ako futbalisti musíte byť vždy profesionáli a vždy hladní po víťazstvách vo všetkých súťažiach. Myslím si, že máme skvelý tím, skvelý personál a celý klub je úžasný. Takže sa tu nezastavíme a chceme dosiahnuť ďalšie veľké veci," uviedol pre oficiálnu stránku klubu.

Podľa Maneho nehrozí, že by hráči po zisku trofeje zaspali na vavrínoch, naopak, ich charakter im velí ďalej bojovať. "Musíme si aj naďalej veriť, stále tvrdo pracovať a byť skromní. A vďaka tomu môžeme dosiahnuť ďalšie úspechy." Tie chce senegalský kanonier ešte v tejto sezóne. Hlavný cieľ je prekonať rekord Manchestru City z ročníka 2017/18, ktorý ako prvý v histórii Premier League získal 100 bodov za sezónu. Liverpool má sedem kôl pred koncom na konte 86 bodov. Okrem toho môže zlomiť spoločný rekord Chelsea, Manchestru United a City v počte domácich víťazstiev v jednej sezóne (18), "The Reds" vyhrali zatiaľ všetkých šestnásť duelov na Anfielde, pričom ich čakajú ešte tri.

Futbalisti FC Liverpool sú po tridsiatich rokoch opäť anglickými majstrami.
Futbalisti FC Liverpool sú po tridsiatich rokoch opäť anglickými majstrami.
Zdroj: Jon Super

Na vyrovnanie maxima "Citizens" zo sezón 2017/18 a 2018/19 v celkovom počte výhier (32) potrebujú ešte štyri triumfy a v hre sú aj ďalšie rekordy. "Tie sú vo futbale na to, aby sa prekonávali, takže samozrejme, že chceme po titule dosiahnuť ešte niečo špeciálne. Bude to náročné, zostáva nám sedem zápasov, pôjdeme od jedného k druhému a pokúsime sa vyhrať všetky. Je to náš sen a je to pre nás naozaj dôležité," uviedol pre oficiálnu stránku Liverpoolu.

Mane odohral za štyri sezóny v drese "The Reds" vo všetkých súťažiach 163 zápasov, strelil 78 gólov a pridal 34 asistencií. S Liverpoolom vyhral okrem anglického titulu aj Ligu majstrov, Superpohár UEFA a MS klubov. Vlani ho premiérovo vyhlásili za najlepšieho futbalistu Afriky, keď zosadil víťaza predchádzajúcich dvoch ročníkov ankety a svojho spoluhráča Salaha.