Prvá vec, ktorú si krásna Argentínčanka pamätáte z detstva, sú bolesti hlavy spôsobené následkami tragédie, ktorá navždy poznačila osud celej rodiny. „Len kúsok od nášho domu vlastnil otec továreň. Jedného dňa tam vošli vagabundi, ktorí ho okradli a následne zabili. Mala som iba štyri roky, a práve vtedy som začala kresliť. Asi z núdze,“ konštatovala v jednom z rozhovorov Agistian Mauro.

Umelkyňa, ktorá žije v Buenos Aires v štvrti San Vicente, našla vo svojich kresbách a maľbách spôsob, ako usmerniť bolesť. „Čo som nedokázala vyjadriť rečou, urobila som prostredníctvom svojich obrazov. Roky som maľovala tváre, bola som nimi doslova posadnutá,“ pokračovala 28-ročná maliarka, ktorej počet sledovateľov na sociálnych sieťach raketovo rástol a jej obrazy sa stali virálne.

Medzi jej najznámejšie diela patria portréty hviezdnych futbalistov a zároveň jej krajanov Lionela Messiho s Diegom Maradonom. No nielen kvôli maľovaniu ju na Instagrame sleduje 130-tisíc ľudí. Keď sa totiž vyzlečie a takéto snímky ponúkne svetu, je to hotový pohľad pre Bohov. Veď napokon, presvedčte sa o tom na vlastné oči v našej FOTOGALÉRII!