"Som rád, že som tu. Teším sa, že konečne môžem byť s chlapcami. Čakal som, že prídem do kempu skôr, no sezóna bola dlhšia, ako som očakával," uviedol Duda vo videorozhovore na webe Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Jeho Kolín sa udržal v I. Bundeslige po tom, ako triumfoval v sobotnej barážovej odvete na ihrisku Holsteinu Kiel 5:1. V prvom domácom dueli prehrali "capkovia" 0:1.

"Sezóna bola veľmi náročná, som rád, že sme sa zachránili. Obavy som nemal, aj v prvom zápase s Kielom sme hrali veľmi dobre, len sme nevyužili šance. V druhom sme premenili všetko, čo sme mohli, a zaslúžene sme sa zachránili. V klube zostávam, s Kolínom mám ešte tri roky platnú zmluvu," prezradil záložník. 

Duda priznal, že sa už nevie dočkať štartu šampionátu, na ktorom Slovákov čakajú v základnej skupine Poliaci, Švédi a Španieli. "Veľmi sa na tie zápasy teším. Očakávam vyrovnané stretnutia, máme v skupine ťažkých protivníkov, ale môžeme prekvapiť. Som rád, že prídu na štadióny aj fanúšikovia, bude to určite pekné. Verím, že sa nám podarí dosiahnuť nejaký úspech," povedal 26-ročný stredopoliar.

Ten štartoval aj na ME 2016 vo Francúzsku, kde slovenskí reprezentanti dokázali postúpiť zo skupiny. "Raz som si to už zažil. Myslím si, že odvtedy sa moja pozícia v tíme zmenila, čo je s pribúdajúcim vekom normálne. Od tých ME som nabral viac skúseností, každým rokom som napredoval, ako všetci ostatní. Určite som iný hráč ako pred piatimi rokmi."