Viaceré zdroje uviedli, že sa dánskemu tímu prihovoril samotný Eriksen z nemocnice, ktorý spoluhráčov požiadal, aby zápas dohrali. Dáni sa vrátili na ihrisko a odohrali druhý polčas. S Fínmi prehrali 0:1, hoci výsledok zápasu ich v tej chvíli zrejme príliš nezaujímal.

„Toto nebolo o futbale,“ povedal po zápase tréner Dánska Kasper Hjulmand. Hoci médiami preletela emotívna správa o Eriksenovom odkaze spoluhráčom, na Dánov bol vraj vyvíjaný tlak na dohratie zápasu.

„Vedeli sme, že máme dve možnosti, dohrať zápas v ten deň, alebo na druhý deň doobeda. Hráči si však nedokázali predstaviť, že sa vrátia na druhý deň a dohrajú zápas. Úprimne, bolo najlepšie mať to za sebou. Myslím si však, že rozhodovať sa medzi týmito dvoma scenármi nebolo správne, pre hráčov to bolo nesmierne ťažké. Ani netušili, či nestratia najlepšieho kamaráta. Nemali sme hrať ďalej a je nesprávne, že sa hráči museli rozhodnúť,“ dodal.

UEFA dala Dánom na výber z týchto scenárov: mohli dohrať zápas v deň Eriksenovho kolapsu alebo na druhý deň na obed, inak im hrozila kontumácia 0:3. Rozhodnutie museli urobiť rýchlo a tento nátlak vyvolal medzi dánskymi futbalovými osobnosťami, ale aj futbalovými webmi a denníkmi, rozruch.

„UEFA sa vyhrážala Dánsku kontumáciou, ak nedohrajú zápas po Eriksenovom kolapse,“ napísal v titulku goal.com.

„Museli sa po takom emotívnom momente rozhodnúť príliš skoro, a to nebolo správne. UEFA mala povedať: Dnes večer, samozrejme, nebudeme hrať, potom sa pozrieme, aké sú možnosti. Rešpektujem fakt, že dánski hráči sa rozhodli pokračovať spolu s Fínmi, ale keď sa stane takáto vec, ovládajú vás emócie a nie ste schopní robiť dôležité rozhodnutia. Musí tu byť niekto, kto povie: dobre, stopnime to. A tým niekým myslím UEFA. Hrať na druhý deň na obed nemalo zmysel. Viacerí hráči nemohli zaspať po tom, čo sa stalo. Musíte následne vstať o ôsmej ráno, cestovať o desiatej a na obed hrať,“ kritizoval bývalý obranca Dánska Michael Laudrup.

Christian Eriksen sa prihlásil fanúšikom z nemocnice.
Christian Eriksen sa prihlásil fanúšikom z nemocnice.
Zdroj: instagram Ch.E.

Konanie UEFA ostro skritizoval aj bývalý hviezdny brankár Peter Schmeichel. „Stalo sa niečo hrozné a UEFA dá hráčom možnosť dohrať zápas v ten deň, alebo vrátiť sa na druhý deň na obed? Čo sú to za možnosti? To neboli možnosti, ale smiešne rozhodnutie UEFA. Mali sa pokúsiť vypracovať iný scenár a prejaviť trochu súcitu, ale neurobili to. Prečo je potrebné brať do úvahy televízie a ich plánovanie a hrať o dvanástej na druhý deň?“ pýta sa bývalý brankár Manchestru United a pokračuje:

„Bolo to smiešne. Videl som oficiálne vyhlásenie UEFA, v ktorom vyhlásili, že sa riadili hráčmi, ktorí vraj trvali na hraní. Viem, že to nie je pravda. Zostali im tri možnosti: okamžite nastúpiť, prísť na druhý deň na obed alebo prehrať kontumačne. Tak si to zhrňte sami: bolo prianie hráčov nastúpiť okamžite? Mali skutočne na výber? Nemyslím si.“