Ako vnímajú slovenský tím vo Švédsku a aký je váš názor na neho?

Myslím si, že Švédsko vníma Slovensko tak trochu ako Poľsko. Verejnosť ho vníma ako najľahšieho súpera, ktorý v tejto skupine je. Máme však pred Slovenskom tiež veľký rešpekt a výhra nad Poľskom by nás mohla dosť znepokojiť. Myslím si, že Slovensko bude tvrdším súperom ako Poľsko. Majú veľmi silný stred poľa a obranu. Hrajú inteligentný protiútokový futbal. Švédsko musí byť veľmi presné a nesmie robiť chyby. Myslím si, že boj medzi Isakom a Škriniarom bude pre hru kľúčový.

Kto je podľa vás najväčšia hviezda Slovenska?

Škriniar je v súčasnosti najlepším hráčom, ale Marek Hamsik je najväčšou hviezdou. Hamšík spôsobil šialenstvo vo Švédsku počas jeho pôsobenia v IFK Göteborg. Bolo sa na čo pozerať. Ľudia v Göteborgu vášho kapitána milujú. K ľuďom bol veľmi milý, rozprával sa s ľuďmi a nechal sa fotiť s deťmi. Je pri zemi a skromný.

Marek Hamšík pôsobil pol sezóny v IFK Göteborg Ako vnímajú Marka Hamšíka vo Švédsku?

Mnoho ľudí si myslí, že je škoda, že odohral len šesť zápasov a nemohol plnohodnotne ukázať svoje veľké kvality. Komplikovalo mu to zranenie.  Ale ako som už povedal vyššie, veľa ľudí si získal a je fakt, že je obrovským propagátorom slovenského futbalu vo Švédsku. Všetci by ho privítali ako syna mesta, keby sa po turnaji vrátil.

Kde je podľa vás najväčšia sila a hrozba z mužstva Slovenska?

Obrana a stred poľa sú veľmi silné. Myslím si ale, že by ste potrebovali poriadneho útočníka. Myslím, že vaša taktická hra, prechod do útočnej fázy je na vysokej úrovnu. V tom je vaša najväčšia sila.

Kto bude podľa vás favoritom zápasu a prečo?

Myslím si, že to Švédsko vyhrá. Naši hráči a fanúšikovia v to veria, pretože sme povzbudená nedávnym výsledkom so Španielskom. Veria hlavne našim mladým hviezdam ako Alexander Isak a Dejan Kulusevski. Tiež si myslím, že naša turnajová skúsenosť bude pre hráčov životne dôležitá.