V španielskom výbere sa krátko pred EURO 2020 vyskytli dva prípady pozitívnych testov - u kapitána Sergia Busquetsa a obrancu Diega Llorenteho. U druhého menovaného bol však kontrolný test negatívny, takže išlo o falošnú pozitivitu a ak bude mať Llorente negatívny aj ďalší výsledok, môže sa pripojiť k reprezentácii ešte pred prvým zápasom. Ten majú Španieli na programe v pondelok so Švédskom.

Otázne však je, ako bude vyzerať výkon favorita našej skupiny po očkovaní. O to sa v piatok postarala armáda, pričom podľa posledných informácií mali Španieli dostať vakcínu od firmy Johnson & Johnson. Jej výhoda je, že je iba jednodávková. 

Špičkový slovenský športový chirurg Branislav Delej ale nad týmto krokom krútil hlavou. Po očkovaní sú totiž bežné vedľajšie účinky, ktoré môžu aj vytrénovaných atlétov vyradiť na niekoľko dní. „Je to zvláštny ťah a je s ním spojené obrovské riziko, pretože po očkovaní by mal mať človek kľudový režim aspoň 24 hodín a v tomto prípade by ani nemal trénovať a mať inú záťaž. Efekt vakcíny sa prejaví najskôr po 14 dňoch, takže to pokladám za rizikové najmä kvôli vedľajším účinkom. Nehovorím, že budú u každého hráča, ale u niektorých určite. Keby to bola moja zodpovednosť, tak by som to neodporúčal,“ povedal Delej pre Šport24.sk.