„Fandil som Slovákom, dokonca som im pred zápasom posielal správu, že im držím palce, po zápase im ešte určite budem gratulovať. Bol to krásny večer, urobili sme šesť bodov,“ komentoval Hapal ako hosť v štúdiu ČT Šport úspešný deň, Slováci aj Česi hrali svoje prvé zápasy na šampionáte v ten istý deň.

Hapal, ktorý pri kormidle národného tímu skončil v októbri minulého roka, si myslí, že v hre Slovenska nastala od jeho pôsobenia na pozícii trénera zmena. „Slováci hrajú trochu inak ako za mňa. Vychádzajú z hustého bloku, organizovane prehusťujú vlastnú polovicu. Snažia sa kombinačne dostať dopredu do šancí. To sa im podarilo aj v prvom polčase proti Poliakom, keď dali gól a zmenili vývoj zápasu. Poliaci sa potom snažili, ale Slováci dobre prehustili obranu a nedali im veľa priestoru,“ dodal český tréner, podľa ktorého zápas Slovenska s Poľskom ovplyvnila červená karta. „V desiatich to mali Poliaci veľmi ťažké,“ dodal Hapal.

Ďalší zápas na šampionáte čaká na slovenskú reprezentáciu v piatok, o 15:00 nastúpia proti Švédsku, ktoré v prvom zápase uhralo bezgólovú remízu s favorizovaným Španielskom.