E-skupina, 1. kolo, Štadión Krestovskij

Poľsko - SLOVENSKO 1:2 (0:1)
Góly: 46. Linetty - 18. Szczęsny (vlastný), 69. Škriniar, ŽK: Krychowiak - Hubočan, ČK: 62. Krychowiak (Poľ.) po 2 ŽK. Rozhodovali: Hategan - Ghinguleac, Gheorghe (všetci Rum.), 12.862 divákov.
Poľsko: Szczęsny - Bereszyňski, Glik, Bednarek - Jóžwiak, Krychowiak, Linetty (Frankowski , Rybus (74. Puchacz) - Klich (85. Moder), Zieliňski (85. Šwiderski) - Lewandowski
SR: Dúbravka - Pekarík (79. Koscelník), Šatka, Škriniar, Hubočan - Kucka, Hromada (79. Hrošovský) - Haraslín (87. Ďuriš), Hamšík, Mak (87. Suslov) - Duda (90.+2 Greguš)

Hlavná štatistika zápasu:

      Poľsko - Slovensko 1:2 (0:1)
      Celkový počet striel: 17:11
      Strely na bránu: 3:2
      Strely mimo bránu: 10:5
      Zblokované strely: 4:4
      Strely do konštrukcie brány: 0:1
      Rohové kopy: 5:2
      Ofsajdy: 0:1
      Držanie lopty: 56%:44%
      Počet prihrávok: 559:425
      Presnosť prihrávok: 84%:83%
      Odpískané fauly: 15:13
      ŽK: 2:1
      ČK: 1:0
      Nabehaná vzdialenosť: 104,8 km : 109,4 km

Hlasy po zápase /TASR, RTVS/:

Hlasy Slovákov:

Štefan Tarkovič, tréner SR:"Chcel by som pozdraviť všetkých fanúšikov, ktorí nám držali prsty. Sme malá krajina, podaril sa nám takýto husársky kúsok. Chcem sa im poďakovať. Očakávali sme takýto zápas. Prvý polčas bol z našej strany veľmi kvalitný, pripravili sme sa na situácie a zrealizovali sme ich. Eliminovali sme Lewandowského a dali sme gól vďaka Makovi. Mrzí ma, že sme vstúpili do druhého polčasu zle. Ale majú hráčov topkvality. Do zápasu sme sa opäť dostali štandardkou a gólom Škriniara. Záver zápasu bol taký, aký sa dal čakať. Oni hrali vabank a riskovali a som rád, že sme to zvládli víťazne. Toto víťazstvo nám prinesie veľa energie a dúfam, že budeme hrať ešte lepšie."

Marek Hamšík, kapitán SR:"Je to fantázia, nedá sa to opísať. Málokto čakal, že si dnes odnesieme víťazstvo, ale išli sme si za ním. Určite nám pomohlo vylúčenie Krychowiaka, ale vkročiť takto na majstrovstvá Európy je úžasné. Z mojej strany to mohlo byť lepšie, mesiac som nehral zápas a bolo to cítiť. Ale oddreli sme si to a vyhrali sme. Určite nás to nakopne, ale nesmieme mať veľké oči a v ďalších zápasoch si to odmakať ako dnes."

Milan Škriniar, obranca a strelec víťazného gólu SR:"Je to spokojnosť a radosť, že sme tento zápas zvládli do víťazného konca. Ak budeme makať a bojovať ako jeden muž aj ďalej, budeme za to odmenení. Chcem byť lídrom hlavne vzadu a keď k tomu dám ešte gól, je to super."

Ondrej Duda, stredopoliar SR:"Dnes to bolo perfektné, som rád, že Škrinka dal gól a hoci tam mali v závere šance, vydržali sme. Tak to býva, nik nevie ako sa zápas bude vyvíjať, som rád, ako sme to zvládli. Oni chceli v závere viac útočiť, tlačili sa dopredu. Mrzí ma, že sme si hovorili v šatni cez polčas, aby sme si dali pozor prvých desať minút, a inkasovali sme rýchly gól."

Róbert Mak, autor gólu SR: "Bránili sme výborne a to v čom sme silní, brejky, sme aj využili. Bolo to náročné, ale pocity sú fantastické. Viem, že v tomto som silný, v hre jeden na jedného. V kabíne sme si povedali, že sa nesmieme báť a každý musí pridať to, v čom je dobrý."

Hlasy Poliakov:

Jan Bednarek, obranca Poľska: "Kontrolovali sme zápas, držali sme loptu a vytvorili sme si šance, ale neboli sme nemilosrdní - v súperovej i v našej šestnástke. Druhý polčas sme odštartovali veľmi dobre. Hrali sme vo vysokej intenzite, mali sme šance, skórovali sme, no červená karta potom zmenila všetko. Je to ťažké. Musíme si položiť otázku, čo robiť lepšie."

Kamil Jóžwiak, stredopoliar Poľska: "V takýchto momentoch je ťažké nájsť správne slová. Mrzí ma to. Chceli sme odštartovať dobre, ale nepodarilo sa nám to. Ešte sa však nevzdávame."

Paulo Sousa, tréner Poľska: "Plán bol, aby sme celý čas tvorili hru a mali šance. To sa nám často darilo. Mali sme šance, ktoré sme ale nepremenili. Mali sme byť viac nebezpečnejší, mali sme hrať k súperovi bližšie, dovolili sme im protiútoky, najmä v prvom polčase."