Marek Hamšík zažije po MS 2010 a ME 2016 tretí veľký šampionát, čo platí aj o jeho otcovi Richardovi. „Prišli sme len s tými najlepšími pocitmi. Užijeme si to a rovnako tak aj hráči na čele s Marekom. Idú skúsiť potešiť slovenských fanúšikov v role outsidera,“ povedal pre Šport24.sk priamo v Petrohrade Richard Hamšík. 

Jeho syna v poslednom čase trápilo zranené lýtko, no kapitán národného tímu je fit a v dueli s Poľskom by nemal chýbať na trávniku. Na ihrisku sa stretne aj s bývalým spoluhráčom z Neapola s Piotrom Zielinskim. „Sám Marek sa niekoľkokrát vyjadril, že lepšieho spoluhráča, ako je on, počas kariéry nestretol a teraz sa postavia proti sebe. Možno pre mňa a Mareka je väčším nebezpečenostvom ako Lewandowski, hoci vo finále dáva góly on. My môžeme len prekvapiť a snažiť sa hrať vyrovnanú partiu, ale zázraky sa dejú,“ zaželal si Hamšíkov otec.

Pre Martina Dúbravku je európsky šampionát prvým veľkým turnajom a premiéru gólmana Newcastlu na ME si pozrie aj jeho otec Jozef. „Prišli sme s nádejou na víťazstvo. Martin sa cíti dobre, mesto je krásne, ľudia sú príjemní, takže aj on je pozitívne naladený,“ povedal nám Jozef Dúbravka s tým, že jeho syn je z anglickej Premier League na ťažké zápasy zvyknutý a tlak na európskom šampionáte by ho nemal nijako ovplyvniť. 

Brankárska jednotka reprezentácia nemá za sebou jednoduchú sezónu. Dúbravka bol dlhší čas zranený, no aj keď sa uzdravil, tréner Steve Bruce preferoval Karla Darlowa. „Tréner mu povedal, že je síce jednotka, ale chytať bude Darlow. Je to Angličan, čo sa dá do určitej miery chápať. Keď bol Newcastle krok od druhej ligy, tak sa už Martin do brány dostal a v posledných 13 dueloch, v ktorých chytal, mužstvo v 10 z nich bodovalo. Ukázalo sa, že jeho absencia medzi tromi žrďami nemala byť taká dlhá,“ dodal otec Martina Dúbravku. 

Za vnukom bol aj v Anglicku

Martin Dúbravka sa stal na konci marca otcom, keď jeho priateľka Lucia porodila syna Viliama. „Bol som ho pozrieť aj v Anglicku, no som už dvojitý dedo, pretože dva mesiace predtým porodila aj dcéra. Takže už mám dve vnúčatá na svete,“ prezradil nám Jozef Dúbravka.