Ako by ste zhodnotili zápas Wales a Dánsko (0:4) ?

Dáni sa veľmi rýchlo pozviechali zo situácie z Eriksenom. Dá sa povedať, že je to prekvapenie, že idú ďalej. Hrajú si stále svoje a ťažia najmä s výbornej fyzickej hry. Pravdou tiež je, že Wales nezastihol tento zápas v najlepšej forme. Spoliehať sa len na Balea nie je najlepšia forma úspechu. Dáni ho eliminovali a ťažko sa im už hľadala iná cesta k úspechu.

Ako by ste zhodnotili zápas Česka s Holandskom (2:0)?

Treba povedať, že Česi hrali veľmi dobre. Využili situácie, kedy spravili Holanďania hrubé chyby v obrane a potrestali ich. Myslím si však, že Holanďania spravili málo pre to, aby boli nebezpeční. Česi ich skoro do žiadnych šancí nepustili, vyťažili z minima maximum a postúpili. Celkovo sa však Česko ukazuje vo veľmi dobrom svetle.

Ako by ste zhodnotili zápas Talianska s Rakúskom (2:1,pp)?

Je pravda, že talianska séria 31 víťazstiev bez prehry je neuveriteľná. To sa len tak nevidí. Rakúšania ma však veľmi milo prekvapili. Nebáli sa hrať a Talianska sa nezľakli. Akoby si povedali, že nemajú čo stratiť a dali do toho úplne všetko. Myslím si, že to Talianov zaskočilo. Napokon im však stačilo veľmi málo a dokázali postúpiť a využiť svoje šance, ktorých bolo málo.

Ako by ste zhodnotili zápas Belgicka s Portugalskom (1:0)?

Ťažko hovoriť o Belgičanoch niečo nové. Roky si udržujú skvelú formu. Aj na tomto šampionáte sú dominantní a zatiaľ neboli prinútení doháňať výsledok. Portugalsko prakticky k ničomu vážnemu nepustili, postrážili si tesné víťazstvo proti silnému súperovi a ukázali, že patria k najväčším favoritom.

Ako by ste zhodnotili dva bláznivé zápasy Francúzsko – Švajčiarsko 3:4 (PP) a Chorvátsko – Španielsko (3:5 PP)  

Priznám sa, že takéto gólové hody nečakal asi nikto. Kto nevidel tie zápasy, tak neuverí. Také skúsené mužstvo, akým je Francúzsko a dovolili si z 3:1 utiecť zápas, tak to sa už len málokedy stane. To isté platí aj pre Španielsko. Rozhodlo pravdepodobne to, že si boli príliš istým vedením a kvalitou, ktorá na ich strane je. Možno niektoré situácie aj podcenili a boli za to potrestaní. Treba však pochváliť aj Chorvátov a Švajčiarov. Dokázali sa pozviechať a vyrovnať, aj keď to už málokto čakal. Predĺženie je už vabank. Francúzom to nevyšlo, Chorvátom áno.

Splnili podľa vás osemfinálové zápasy tie najvyššie futbalové kritéria?

Myslím si, že fanúšikovia si skutočne museli prísť na svoje. Videli sme veľa kvalitných výkonov, padalo veľa gólov, videli sme štyri predĺženia. Aj v zápasoch, ktoré boli chudobné na góly sme si mohli nájsť veľmi veľa pozitív.

Ako by ste zhodnotili zápas Anglicka s Nemeckom (2:0)?

Bol to zápas, v ktorom prevládala eliminácia toho druhého. Nikto nechcel ísť do otvorenej partie. Čakalo sa na chybu a kto ju spraví skôr. Nakoniec sa to podarilo Anglicku a presadili sa. Z pohľadu Nemecka, zo štyroch zápasov vyhrali iba jeden. Na takú futbalovú veľmoc je to veľmi málo a zaslúžene končia.

Ako by ste zhodnotili zápas Ukrajina so Švédskom (2:1PP)?

Napriek tomu, že si možno fanúšikovia povedali, že to bude nudný zápas, opak bol pravdou. Obe mužstvá zápas odjazdili. Tempo bolo veľmi dobré. Obe mužstvá si vytvorili viacero šancí a skutočne sa bolo na čo pozerať. Myslím si, že rozhodla červená karta v predĺžení a Ukrajinci to už dotlačili k víťazstvu.

Ako vnímate to, že zo skupiny smrti Francúzsko, Portugalsko, Nemecko a Maďarsko už po osemfinále na EURO všetci vypadli?

Možno sa futbal začal uberať iným smerom, čo sa týka roly favorita. Vidíme, že sú tam mužstva, ktoré vo vyraďovacej fáze boli jednoducho v tú pomyslenú hodinu pravdy na tom lepšie, dokázali prekvapiť favorita a postúpiť. Také sú jednoducho šampionáty a ko systém. Pokiaľ spravíte v takýchto zápasoch zásadné chyby aj proti relatívne papierovo slabším súperom, dokážu ich využiť. Tých chýb, či už to boli Francúzi alebo Portugalci, spravili ich viac a súperi ich dokázali využiť. Realita je taká, že traja potenciálne z najväčších piatich favoritov tam už nie sú.